20 Українських громад-учасниць НАЦІОНАЛЬНОГО ПАВІЛЬЙОНУ «УКРАЇНА ТА ЇЇ ГРОМАДИ» готують проєкти З відбудови та залучення інвестицій для проведення ефективних перемовин з партнерами
Інформація оновлюється по мірі готовності проєктів
Станція очищення стічних вод Чернігова
Станція очищення стічних вод була спроєктована та збудована більш, ніж 60 років тому. З огляду на це, там використовується неефективне, застаріле обладнання, яке не може забезпечити прийнятну якість очищення стічних вод від сполук азоту та фосфору, адже з моменту проєктування очисних споруд істотно змінився хімічний склад стоків.
Модернізація системи водопостачання та водопровідних мереж
Мета: Забезпечення населення Апостолівської громади якісною питною водою шляхом реконструкції та модернізації водного господарства громади.
Після підриву греблі Каховської ГЕС громада залишилася без постачання питної води, стан водопровідних мереж та насосно-фільтрувальних станцій суттєво погіршився. Реалізація проєкту з модернізації системи водопостачання та заміни трубопроводів, в першу чергу, дасть можливість забезпечити потребу мешканців в якісній питній воді, яка буде подаватися централізовано, без часових обмежень та кожного дня.
Вода в село
Мета даного проєкту – заміна існуючого сталевого водопроводу на новий з поліетиленових труб на ділянці від м. Запоріжжя до майданчика насосної станції в с.Лукашеве. Технічні заходи, які будуть реалізовані за проєктом, дозволять стабілізувати роботу водопроводу на цій ділянці.
Стабільна робота системи водопостачання має забезпечити стабільну подачу води для жителів громади. Забезпечення базовими потребами жителів сьогодні– це покращення якості життя, стабільне водопостачання в громаді – це й розвиток економічного середовища, розвиток сільськогосподарської сфери, що переважає в нашому регіоні.
Підвищення якості подачі води, це розвиток конкурентоспроможності та сталості нашої громади в умовах сьогодення.
Модернізація та реконструкція системи водовідведення
(реконструкція міських каналізаційних очисних споруд комунального підприємства «Міськводоканал» Сумської міської ради потужністю 60 000 м3/добу з виділенням першої черги будівництва потужністю 30 000 м3/добу)
Проєкт спрямований на модернізацію міських очисних споруд м. Суми з метою підвищення якості очищення стічних вод до рівня світових стандартів. Це забезпечить зменшення забруднення річки Псел і відновлення її екосистеми, що матиме значний позитивний вплив на екологічну ситуацію в регіоні.
Соціальна значимість проєкту полягає в покращенні якості надання послуг із прийому та очищення стічних вод для 267,4 тис. мешканців Сумської громади, а також у можливості підключення нових абонентів із суміжних громад, що підвищить рівень життя в регіоні. Окрім того, завдяки зниженню споживання електроенергії та витрат на обслуговування, проєкт стане економічно ефективним і сприятиме стійкому розвитку громади.
Улаштування сонячних електростанцій на очисних спорудах КП "Міськводоканал" СМР
На сьогодні, загальна кількість споживачів КП «Міськводоканал» складає 279,9 тисяч чоловік, в т.ч. 27 тисяч – це внутрішньо переміщені особи. Даний проєкт покликаний покращити енергонезалежність м. Суми шляхом впровадження сонячних електростанцій на очисних спорудах, що в свою чергу, дозволить зменшити витрати на електроенергію, підвищити стабільність водопостачання та водовідведення. У разі повного відключення централізованої електроенергії СЕС дозволять забезпечити мінімально необхідне живлення очисних споруд.
Улаштування сонячних електростанцій на водозаборах КП "Міськводоканал" СМР
КП "Міськводоканал" надає послуги з централізованого водопостачання для 256 тисяч мешканців громади та централізованого водовідведення для 218 тисяч мешканців. Улаштування альтернативних джерел живлення з системами накопичення на водозаборах підприємства дозволить забезпечувати мешканців громади при будь-яких умовах. Метою реалізації зазначеного проєкту є можливість забезпечення, хоча б у мінімально необхідних обсягах, електричною енергією водонасосних станцій системи питного водопостачання міста у період повної відсутності мережевої електроенергії.
Реконструкція частини будівлі насосної станції під дільницю розливу питної води на території водозабору «Пришибський».
Забезпечення мешканців Сумської громади безпечною питною водою у разі надзвичайних ситуацій в умовах війни iшляхом очищення та пакетування питної води.
Пакувальні машини потрібні у разі аварій на водопровідних мережах, при виявленні вторинного зараження води, у разі стихійних лих або інших надзвичайних ситуацій, так як гарантують безперервне забезпечення бактеріологічно безпечною водою. Ця можливість безпечного водопостачання до мінімуму знижує ризики отруєння населення.
Така технологія надасть змогу заощадити на транспортних витратах, адже пакети можна розвозити легковими автомобілями, а не спеціальним, паливозатратним автотранспортом, який зазвичай використовується при підвозах технічної води.
Розбудова системи централізованого водопостачання
Забезпечення питною водою споживачів Курського мікрорайону м. Суми, Піщанського і Стецьківського старостинських округів. Сталий та стабільний розвиток системи централізованого водопостачання міста.
На сьогоднішній день водопостачання мешканців с. Верхнє Піщане здійснюється за допомогою 2-х діючих свердловин та водонапірної башти. З технічних причин подальша експлуатація цих свердловин неможлива через невідповідність якості води показникам діючих санітарних норм.
В рамках проекту планується будівництво окремого водозабору на території с. Верхнє Піщане з будівництвом нових водоводів.
Відновлення та модернізація транспортної мережі
Внаслідок військових дій в місті було знищено близько 5 км контактної мережі та пошкоджена велика кількість громадського транспорту. Даним проєктом передбачається: - капітальний ремонт тягових підстанцій; - придбання обладнання для технічного обслуговування тролейбусів та автобусів; - заміна зношених опор тролейбусної контактної мережі; - капітальний ремонт корпусу; - реконструкція та облаштування мийно-прибирального комплексу; - впровадження автоматичної системи пожежогасіння та систем пожежної сигналізації; - придбання рухомого складу тролейбусів; - придбання аварійного обладнання.
ОЦІНОЧНА ВАРТІСТЬ: 10 000 000 $
Реконструкція Лучанського шляхопроводу в місті Суми
Створення умов для реалізації планів і програм стратегічного розвитку міста, внесення новітніх систем інженерного, транспортного забезпечення і соціального обслуговування, збереження довкілля для безпеки громадян, які здійснюють рух через дану транспортну споруду.
ОЦІНОЧНА ВАРТІСТЬ: 3 532 009 €
РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
Головними напрямками проектованого реабілітаційного центру буде фізична та ментальна реабілітація, як ветеранів ЗСУ, так і всіх постраждалих громадян внаслідок агресії рф. Заклад заплановано побудувати на території міста в зеленій зоні, серед лісу, що буде сприяти швидшому відновленню. Крім того, навколо розвинена інфраструктура міста та невелика відстань до столиці – міста Києва.
ОЦІНОЧНА ВАРТІСТЬ: 450 000 $
Відновлення міської лікарні №2 із застосуванням енергозберігаючих технологій
Чернігівська міська лікарня №2 в середньому реєструє звернення 500 000 пацієнтів, є найбільшою лікарнею міста, що значно постраждала від військових дій. Модернізація дозволить зменшити споживання паливно-енергетичних ресурсів, забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних умов, мінімізують антропогенний фактор та покращать теплоізоляцію будівель.
РЕКОНСТРУКЦІЯ БУДІВЛІ ХІРУРГІЇ КНП “КЛІНІКА “СІМЕЙНИЙ ЛІКАР”
Підвищення якості надання медичних послуг та доступності вторинної ланки медицини для жителів прифронтової громади та евакуйованих внутрішніх переселенців Широківської громади, шляхом проведення реконструкції будівлі хірургії КНП “Клініка “Сімейний лікар” відповідно до сучасних європейських вимог до медичних закладів та умов інклюзивності для маломобільних груп населення.
Зокрема, завдяки реалізації даного проєкту, жителі громади отримають доступ до сучасних медичних послуг за пакетами НСЗУ з акцентом на інфраструктурну доступність. Буде встановлено 1 підіймач для маломобільних груп населення, підвищено рівень теплоізоляції будівлі, оновлено дорожнє покриття на території Клініки. Загалом умови перебування пацієнтів в медичному закладі будуть приведені до норм чинного законодавства, буде зменшено кількість днів на післяопераційному відновленні та реабілітації.
Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі КНП «ЦМКЛ»
Комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради надає великий перелік медичних послуг для населення Сумської міської територіальної громади.
Цей проєкт має на меті покращити умови перебування персоналу та пацієнтів, забезпечуючи комфортний мікроклімат у приміщеннях незалежно від сезону. Впровадження енергоефективних технологій дозволить суттєво знизити експлуатаційні витрати лікарні, що дасть можливість перенаправити кошти на покращення медичних послуг.
ВІДБУДОВА ЗРУЙНОВАНОГО СТАДІОНУ «ЛОКОМОТИВ»
На базі стадіону «Локомотив» діє спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з футболу «Десна», в якій зараз займаються 400 вихованців віком від 7 до 18 років. Внаслідок обстрілів і бомбардувань навчально-тренувальна база Чернігова була пошкоджена та стала непридатною для використання в навчальному процесі.
Проект передбачає: будівництво двох спортивних залів, футбольного поля та трибуни для 1500 глядачів. Проект має важливу соціальну місію, оскільки завдяки його реалізації діти зможуть займатися різними видами спорту, такими як футбол, баскетбол, теніс, волейбол, легка атлетика, танці, гімнастика та багато інших. Це допоможе вирішити проблеми підліткового віку та залучить дітей до фізичного виховання та розвитку.
Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту для Чернігівської загальноосвітньої школи
Розширення мережі захисних споруд та приведення існуючих укриттів до відповідності стандартам для забезпечення безпеки учнів, педагогів та персоналу закладу.
ОЦІНОЧНА ВАРТІСТЬ: 5 170 000$
Будівництво нової школи на 1080 учнів
Внаслідок військових дій в місті Чернігів було пошкоджено 70% закладів освіти, зокрема 2 школи знищено повністю, вони не підлягають відновленню. Згадані школи знаходились в одному районі міста – Подусівка. Будівництвом нової школи ми хочемо замінити дві попередні існуючі. Також це дозволить вирішити проблему для дітей та їх батьків з щоденним переїздом в інші школи до інших районів міста, оскільки інших шкіл в районі не має.
ОЦІНОЧНА ВАРТІСТЬ: 5 170 000$
Капітальний ремонт будинку культури «Сучасник»
Реалізація проєкту забезпечить створення безпечних та комфортних умов для творчого зростання, розвитку дітей та молоді, культурного відпочинку мешканців громади, розширення мережі секційної, гурткової роботи закладу, популяризації здорового способу життя та спорту, збереження та примноження культурного надбання. Створення безбар'єрного доступу до закладу для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю дозволить їм проводити своє дозвілля на рівних умовах та правах з іншими мешканцями громади.
Реконструкція Кам'янського ліцею з улаштуванням дошкільної групи
Реалізація проєкту забезпечить створення сучасного, безпечного та комфортного навчального простору для усіх вікових груп дітей с. Кам’янка, створить належні умови їх виховання та навчання у школі. Проєктом також передбачені заходи для покращення умов активного відпочинку дітей та заняття різними видами спорту на території ліцею. Після реконструкції закладу зменшаться витрати на енергоресурси, що в подальшому дозволить покращувати матеріально-технічне забезпечення навчального закладу.
Реконструкція будівлі комунальної установи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17 з впровадженням заходів комплексної термомодернізації
Проєкт спрямований на суттєве підвищення енергоефективності будівлі шляхом реалізації заходів, що включають утеплення огороджуючих конструкцій, заміну старих вікон і дверей на енергозберігаючі, модернізацію інженерних систем. Це дозволить зменшити тепловтрати, знизити витрати на енергоресурси та покращити загальний комфорт у приміщеннях школи. Очікується, що завдяки цим змінам будівля закладу освіти зможе досягти значної економії енергії, що зменшить витрати на утримання та забезпечить здорове навчальне середовище для учнів і персоналу. Заклад загальної середньої освіти розрахований на 1800 учнів та 200 осіб персоналу, а також є одним з найбільших у громаді.
Реконструкція-термомодернізація будівлі Піщанського будинку культури
Підвищення енергоефективності будівлі, створення комфортних умов перебування відвідувачів та персоналу в приміщеннях закладу, приведення будівлі до нормативних показників енергоефективності.
Соціальна значимість проєкту полягає в створенні умов для культурного розвитку мешканців громади, забезпечення зайнятості та молоді в позаурочний час, розвиток та розкриття їх талантів і здібностей, збереження, поширення національних та місцевих традицій і звичаїв.
Капітальний ремонт будівлі Сумського санаторного дошкільного навчального закладу
Цей проєкт має на меті створення енергоефективного, комфортного місця для розвитку та виховання дітей. Підвищення енергоефективності закладу дозволить забезпечити стабільний температурний режим та комфортний мікроклімат у приміщеннях незалежно від погодних умов, що є важливим для здоров'я дітей і працівників. Крім того, завдяки заходам з термомодернізації зменшиться енергоспоживання будівлі та знизяться витрати на енергоресурси, що економічно вигідно.
Цей проєкт підвищить рівень життя та благополуччя громади, забезпечуючи довготривале збереження будівлі та зниження експлуатаційних витрат у майбутньому.