Лист для підтвердження підписки відправлений на вашу пошту
Географічні особливості
Загальна площа - 7860 гачернігівська область
Склад громади: місто Чернігів
● близькість до міста Києва та до міжнародних аеропортів «Бориспіль» та «Київ»● близькість до міжнародної траси Е-95 Європа-Азія● 2 основні залізничні станції: ст.Чернігів, ст.Чернігів-Північний● Автомобільні шляхи республіканського і обласного значення: Одеса – Київ , Чернігів – Новгород-Сіверський, Чернігів – Сеньківка● Судноплавство по річках : Новгород-Сіверський – Чернігів – Київ
Місто Чернігів являє собою компактну планувальну структуру, що сформувалась на правобережжі р. Десна.Особлива цінність міського середовища – наявність значної кількості пам’яток історії і культури, унікальних архітектурних ансамблів, які знаходяться в нерозривному зв’язку з оточуючим ландшафтом, що надає місту неповторності і своєрідності.
Сосново-дубові ліси, мисливські та рибальські угіддя, родовища бішофіту, нафти, газу, поклади кварцового піску, гравію, глини, каоліну та торфу.
Близько 50% території міста охоплені зонами охорони пам’яток архітектури, затверджені рішеннями Чернігівського облвиконкому.
Водні ресурси: р. Десна, р. Стрижень, р. Білоус, 6 озер, 8 ставків та копаней, підземні води, артезіанські глибинні води високої якості.
Інвестиційна привабливість
Місто характеризується високим рівнем привабливості для здійснення інвестицій (згідно Credit rating 2021-2022).Чернігів має великий потенціал для інвестування в різні сектори економіки:
Серед основних ресурсів:● природний потенціал: місто багате на лісові насадження, що сприятиме реалізації екологічних проєктів● промисловий ресурс: розвинута легка та харчова промисловості, автомобілебудування, виробництво деревини, пластику та металу● історико-культурна спадщина: Чернігів є одним з найстаріших міст Східної Європи● логістична близькість до столиці України – міста Києва (150 км)
Компоненти, що складають сприятливий інвестиційний клімат:● отримання дозволів на будівництво до 50 днів● швидке оформлення земельної ділянки● швидке підключення до мереж водопостачання та водовідведення КП «Чернігівводоканал»
282 747 мешканців громади(станом на 01.01.2022)
Станом на серпень 2024 року в місті діє 58 місцевих програм в різних галузях діяльності. Серед них:
СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ ГРОМАДИ
розвиток людського потенціалу
комфортні та безпечні умови для життя
підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки
прискорений інноваційний розвиток пріоритетних сфер економічної діяльності
ефективне багаторівневе врядування та управління територіальним розвитком
Освіта88
Культура9
Спорт9
Медицина59
Адміністративні будівлі10
впровадження стратегічних проєктів
промисловість та інвестиції
Найбільше у місті виробляють промислової продукції підприємства переробної промисловості. В місті розвинене складське господарство, що забезпечує зберігання продукції, обслуговування галузей матеріального виробництва. Найбільшими із них є:
потужний Туристичний потенціал
З метою максимального захисту та популяризації культурного та архітектурного спадку Чернігова необхідним є підтримка Європейського Союзу, зокрема всесвітньою організацією ЮНЕСКО. Це певний гарант збереження, убезпечення та контроль за збереженням культурного обличчя міста з 1300-літньою історією.На даний момент Чернігів представлений у попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
років минуло З першої писемної згадки
За ці сторіччя місто було спочатку столицею великого Чернігівського князівства, потім – центром воєводства у складі Речі Посполитої, козацького полку Гетьманської держави, губернії у складі Російської імперії, обласним центром з часу проголошення незалежності України.
збережених пам’яток домонгольського періоду
Це і Спаський собор, і Борисоглібський, і Успенська церква, Антонієві печери, Чорна могила. Загалом у місті зосереджено 23 храми, а також низка пам’ятників та пам’ятних знаків.
НАЙПОПУЛЯРНІШІ НАПРЯМКИ: територія Дитинця, Болдиних гір та Чернігівського Подолу, Антонієві печери, літературний музей М. Коцюбинського. Екскурсійний супровід у місті забезпечують сертифіковані гіди. Культурна спадщина міста Чернігова є невід’ємною частиною світового культурного надбання.
До переліку пам’яток культурної спадщини занесені 445 пам’яток:
● пам’яток археології – 272, з них 233 – національного значення;● пам’яток історії – 96, з них 3 – національного значення;● пам’яток архітектури – 67, з них 28 – національного значення;● пам’яток монументального мистецтва – 9;● пам’яток садово-паркового мистецтва – 1.
За висновками фахівців Київської школи економіки станом на 10 травня 2022 року Чернігів входив до трійки міст після Маріуполя та Харкова, які зазнали найбільших уражень внаслідок атак російської армії. В цілому по місту Чернігову орієнтовний обсяг збитків внаслідок втрати, знищення та пошкодження майна складає близько 4,2 млрд доларів США
знищено:
пошкоджено:
Ломако Олександр Анатолійович
Україна, м. Чернігів, 14000, вул. Магістратська, 7Е-mail: au.vog.adar-viginrehc%40tevosrog; au.vog.adar-viginrehc%40retniТелефон: +38 (063) 621-70-31, +38 (093) 675-50-60