Географічні особливості
Загальна площа - 43140 гадніпропетровська область
Склад громади: Місто: Кривий РігСелища: Авангард, Гірницьке, КоломійцевеСела: Новоіванівка, Тернуватий Кут
● Розташована в степовій зоні України на злитті річок Інгульця й Саксагані, які входять до басейну річки Дніпро.● Кривий Ріг перетинають 1742 автошляхи загальною довжиною 2787,8 км.● Місто перетинають 2 автошляхи національного значення Н11, Н23.
Природні ресурси
Криворіжжя – унікальний у своєму роді та один із найбагатших на корисні копалини регіон України. У надрах Криворізького басейну зосереджено близько 50 видів металевих і неметалевих корисних копалин, які характеризуються промисловими якісними та кількісними показниками і мають практичне значення.
залізна руда
Добуваються три основні промислові типи залізних руд: багаті руди, які безпосередньо використовуються в металургії, магнетитові та окислені залізисті кварцити, які потребують збагачення.
виробне каміння
На Криворіжжі є і унікальне виробне каміння, представлене променистим кварцом та криворізькою яшмою.
інші Корисні копалини
Поклади бурого вугілля, мармуру, доломітів (40% балансових запасів України), покрівельних та талькових сланців, сурику, охри, мумії, будівельних пісків, суглинків, скандію, ванадію та ще близько 40 елементів таблиці Менделєєва.
мінеральні води
Питні лікувально-столові та лікувальні (радонові, сірководневі, залізисті) води, багаті на йод і бром для зовнішнього призначення.
Кривий Ріг є одним із найбагатших на корисні копалини регіонів України. Довжина родовища басейну більше 100 км і шириною до 6 км. Продовженням басейну є Кременчуцька магнітна аномалія площею 300 кв. км.
Економічний потенціал міста представляють 36.5 тис. підприємців, з них 11.2 тис. суб’єктів господарювання - юридичних осіб та 25,3 тис. фізичних осіб - підприємців.
На території міста функціонує 137 промислових підприємств. За обсягами реалізованої промислової продукції частка Кривого Рогу становить близько 19% від загального показника України.
У Кривому Розі створено функціональну та дієву систему підтримки та супроводу інвестора, що забезпечує комунікацію з бізнесом та владою, інформування про інвестиційні можливості.
Стратегічний розвиток міста визначений трьома напрямами: екологія та енергоефективність, диверсифікація економіки, відкритість влади та добробут громади.
Відкритість влади та залучення громади до прийняття рішень забезпечується через електронні інформаційні ресурси.
Кривий Ріг є потужним індустріальним центром України, відомим своїми розвиненими гірничо-металургійними підприємствами та великими запасами корисних копалин, зокрема залізної руди. Це забезпечує стабільну базу для інвестицій в індустріальний сектор.
Станом на 01.02.2022
СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ ГРОМАДИ:
● Чисте довкілля● Ефективна система управління відходами● Енергоефективне міське господарство ● Екологічно свідоме населення
● Розвинені нові для міста галузі економіки● Інноваційна промисловість● Розвинене підприємництво● Інвестиційно привабливе місто
● Ефективне відкрите міське врядування● Зручна та дружня до людей міська інфраструктура● Високі стандарти якості життя мешканців
В громаді розроблені та затверджені програми:
СТАНОМ на 01.01.2022
освіта357
Культура75
Спорт1413
Медицина47
впровадження стратегічних проєктів
напрямки розвитку місцевої економіки
найбільші підприємства громади
Головною містоутворюючою галуззю, що стійко визначає профіль міста є чорна металургія (металургійна та гірничодобувна промисловість). Питома вага гірничо-металургійного комплексу складає майже 80% від загального обсягу промислового виробництва в місті. У місті розташовано 8 потужних гірничодобувних підприємств