13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

матеріали виступу громади на REBUILD UKRAINE 2023

звернення голови громади галини лугової до учасників REBUILD UKRAINE 2023

Проєкти, що були представлені на REBUILD UKRAINE 2023

Illustration

Відновлення комунального пасажирського транспорту

Орієнтовна вартість проєкту 405 млн грн

Для забезпечення первинного обслуговування міських маршрутів громаді потрібно придбати 10 одиниць сучасного енергоекономного електротранспорту, що забезпечить вчасне перевезення пасажирів за зручними маршрутами.

Illustration

Відновлення "Міського дорожнього управління"

Орієнтовна вартість проєкту 194 млн грн

З підприємства окупаційною владою викрадено та вивезено всю техніку. Зараз на об’єктах працює техніка 80-их років випуску, яка не справляється зі зростаючим об’ємом щоденних робіт.Відновлення техніки необхідне для безпечного руху на дорогах громади.

Illustration

Відновлення Херсонської СЗШ № 1

Орієнтовна вартість проєкту 100 млн грн

Будівля школи значно постраждала внаслідок артилерійських обстрілів міста. необхідний Сучасний навчально-виховний комплекс для дітей з особливими потребами, який створить безпечний розвиток та навчання дітей в комфортних умовах, враховуючи, що навчально - виховний процес триває до 17:00 години.

Illustration

відновлення водопровідно - каналізаційного господарства

Орієнтовна вартість проєкту 1 465 млн грн

Через щільні обстріли комунікації водопостачання та водовідведення щоденно пошкоджуються. Для усунення наслідків потрібні - мобільність та оперативність фахівців, але транспорт та механізми, які залишились, не забезпечують належну експлуатацію мереж.

Illustration

створення Центрів надання послуг

Орієнтовна вартість проєкту 175 млн грн

Мешканці громад очікують від місцевої влади зручних та якісних адміністративних послуг. створення Центрів надання послуг в старостинських округах надасть змогу 38 тисячам населення отримувати якісні послуги за місцем проживання.

Illustration

Реконструкція нафтопереробного комплексу

Орієнтовна вартість проєкту 1 млрд ЄВРО

Внаслідок окупації та бойових дій в Україні практично відсутня власна нафтопереробка, а створення сучасного підприємства у Херсоні істотно вплине на енергетичну незалежність держави, цінову політики операторів, дозволить вийти на міжнародні ринки та отримувати валютні надходження.

Illustration

Будівництво навчально - виховного комплексу

Орієнтовна вартість проєкту 550 млн грн

Майбутній комплекс буде складатися з навчально - виховних корпусів, 2-ох спортивних зал, приміщень для розвитку особистості дітей, футбольного поля, баскетбольного та спортивного майданчиків з відповідними знаряддями, бігового стадіону та басейну.

Географічні особливості

Illustration
 • Загальна площа - 45280 га

  Склад громади: місто Херсонселища міського тип: Антонівка, Зеленівка, Комишани, НаддніпрянськеСелища: Благовіщенське, Зимівник, Інженерне, Молодіжне, Придніпровське, Приозерне, СонячнеСела: Богданівка, Петрівка, Садове, Степанівка

● Відстань до м. Київ – 603 км, до найближчого обласного центра (м. Миколаїв) автомобільними шляхами – 70 км● Відстань до узбережжя Чорного моря - 100 км● магістральні залізниці: Миколаїв – Херсон - Джанкой, Херсон – Снігурівка – Апостолове, Снігурівка – Каховка – Нововесела● автошляхи міжнародного значення: М-14 (Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на м. Таганрог), М-17 (Херсон – Джанкой – Феодосія – Керч) та М-18 (Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта)● транспортні коридори: Євро - Азіатський (Херсон - Красноперекопськ - Сімферополь) та Чорноморський ЕС (Одеса - Мелітополь - Новоазовськ)

Природні ресурси 

Illustration

20,4% площі Херсонської міської територіальної громади займають водно-болотні угіддя (заплави Дніпра)

Illustration

10,5% вкриті степовою трав’янистою рослинністю

Illustration

близько 7% складають поверхні водних об’єктів

Illustration

2% вкрито лісовими масивами

Інвестиційна привабливість

землі громади, га:

Illustration
 • склад Земель сільськогосподарського призначення: ● у приватній власності – 15 992 га; ● у державній власності - 2 102 га; ● у комунальній власності - 2 742 га ● у користуванні фізичних та юридичних осіб – 250 га● непередані у власність, чи користування - 400 га

 • В комунальній власності громади 435га землі з нефункціонуючими заводами. громада розглядає залучення інвесторів для реконструкції.

 • Земельні ділянки під будівництво нового житлового мікрорайону, площею – 38,7 га.

 • актуальними для інвестицій є логістичні комплекси зберігання для овоче - та фруктосховища з можливістю первинної переробки продукції та глибинної заморозки.

316 400 мешканців громади

станом на на початок 2022р

 • 59%

  Відсоток працеспроможного населення

Програма економічного і соціального розвитку Херсонської міської територіальної громади на 2022 рік

Головною метою Програми є: 

 • створення успішної, конкурентоспроможної Херсонської міської територіальної громади


 • competitive-battle-competing-goal-compete-startup

  ефективне використання внутрішнього потенціалу Херсонської Громади для досягнення її сталого розвитку


 • підвищення рівня добробуту та доходів громадян під час досягнення згуртованості в соціальному, гуманітарному, економічному, екологічному та просторовому вимірах


кількість об’єктів соціальної інфраструктури на території громади 

відносний показник на кожні 1000 мешканців

освіта1,9

Культура1,2

Спортивне виховання1,0

Медицина1,3

Адміністративні будівлі11,2

впровадження стратегічних проєктів

Illustration

Комплекс ANSERGLOB виробляє сухі будівельні суміші. у 2011 році запущено виробництво дисперсійних матеріалів, у 2016 - виробництво пінопласту, в 2019 - виробництво тонуючих концентратів, в 2021 р. - екструдованого пінополістіролу.

Illustration

ТРЦ «FABRIKA» - площею 82 тис. кв.м., понад 400 магазинів. Перший в Україні ТРЦ, який працює на сонячній енергії. Створення 3000 робочих місць. 985 млн грн – надходження до державного та місцевого бюджету.

Illustration

Завод «Данон Дніпро», на якому виробляється понад 80% української молочної продукції компанії «Danone»

промисловість та інвестиції

В акваторії Херсонського морського торговельного порту розташовано 8 морських терміналів, де здійснюється морських терміналів, в яких здійснюється перевалка вантажів: хлібні вантажі (зокрема зерно), агропродукція, хімічні та мінеральні добрива, металопрокат, металобрухт, дизельне паливо і нафтопродукти, соняшникова олія, тарно-штучні вантажі тощо.Навігація в порту триває цілий рік. найпотужніші підприємства херсоншіни:

Illustration

Danone

Illustration

завод «Палада» 

Illustration

Завод "ANSERGLOB"

ТОВ "ХЕРСОНСЬКИЙ ТЕПЛИЧНИЙ КОМБІНАТ" 

Illustration

ТОВ "ФРІДОМ ФАРМ БЕКОН"

Illustration

 ПП «Поліекспо»

потужний Туристичний потенціал

Херсонська МТГ розташована на правому березі ріки Дніпро і має унікальний природний комплекс біля самого міста. Херсонська МТГ розташована у найбільш екологічно чистому регіоні України з 275 сонячними днями на рік.


Дніпровські плавні - місце для активного відпочинку на байдарках та сапбордах. Прогулянкові судна та яхти надають можливість всім бажаючим побачити красу Дніпровських плавнів. На берегах Дніпра розташовані бази відпочинку, як для любителів риболовлі, так і для сімейного відпочинку, з камфорними готельними номерами, басейнами та ресторанним обслуговуванням (наразі майже всі заклади відпочинку зруйновано). Указом Президента на Херсонщині створено Національний природний парк «Нижньодніпровський», до якого входять Дніпровські плавні міста Херсона.

На 03.02.2023 р. пошкоджено та зруйновано 1 528 будівель, оціночна вартість яких невизначена через неможливість здійснення експертної оцінки пошкоджень (об'єкти розташовані в безпосередній зоні обстрілу, а доступу до квартир в багатоповерхових будинках та приватних домогосподарства немає через відсутність власників майна)

знищено та пошкоджено:

  484 житлових багатоквартирних будинки
  858 Приватних будинків
  8 гуртожитків
  57 Будівель та споруд закладів освіти
  44 Об'єкти інфраструктури
  19 Закладів охорони здоров'я (в т.ч. аптеки)
Illustration

херсонська міська територіальна громада потребує вашої допомоги та підтримки у відновленні

Лугова Галина Леонідівна

Начальник міської військової адміністрації

ТЕЛЕФОН: +380508485122moc.liamg%40avm.nosrehK

Illustration