Географічні особливості
Загальна площа - 78866 ГАСумська область
Склад громади:місто: ТростянецьСела: Боголюбове, Лучка, Мащанка, Кам’янка, Кам’янецьке, Люджа, Криничне, Лісне, Машкове, Солдатське, Крамчанка, Ницаха, Новоукраїнка, Дернове, Рябівка, Білка, Вишневе, Грузьке, Микитівка, Новоселівка, Олексено, Хвощова, Печини, Савелове, Мартинівка, Артемо-Растівка, Золотарівка, Семереньки, Поляне, Станова, Тучне, Овадівка, Буймер, Скрягівка, Зубівка, Виноградне, Братське
● Місто Тростянець знаходиться на півдні Сумської області в 60 км від обласного центру м. Суми● Межує з наступними областями України - Харківська, Чернігівська, Полтавська● Є автодорога державного значення Н12 Суми-Полтава та залізнична магістраль Ворожба - Суми - Харків● Залізнична станція Смородине є одним зі значних залізничних вузлів Сумської області ● Відстань автомобільними шляхами від м. Тростянець до м. Київ: 364 км
Клімат. Рельєф
помірний. лісостепова зона, долинно-балочний та яро-балочний, полого-хвилястий характер поверхні.
Ресурси
поклади глини, річкового піску, значні запаси мінеральних вод. Ґрунти мало- та середньогумусні чорноземи, суглинки та супісчані ґрунти різних типів.
Тростянець дійсно налаштований на ефективний розвиток, зміни і перетворення та планує своє майбутнє через стратегічні підходи.
об’єкта нерухомості
загальною площею близько 350 тис. кв. м. Станом на 01.12.2021 року перебуває в орендному користуванні 7 981 кв. м (99 договорів), з них 42 договори укладено з бюджетними установами з питань управління земельними ресурсами.
Громада входить до Європейської ініціативи "Угода Мерів". Розроблений План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2030 року, схвалений Європейською Комісією.
У громаді наявна стратегія розвитку до 2030р.
Особливого значення набуває саме раціональне управління земельними ресурсами громади, оскільки саме від надходжень від сплати за землю користувачами залежить рівень благоустрою та утримання комунального господарства. Всі земельні питання вирішуються тільки на пленарних засіданнях сесій міської ради.
27 846 мешканців громади
СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ ГРОМАДИ
Створення сучасного і життєздатного міста, яке приваблює жителів та інвесторів
Створення стабільної економічної бази міста, розвиток малого та середнього підприємництва
Покращення інфраструктури та комунікаційної мережі міста
Забезпечення доступної освіти та охорони здоров'я для всіх мешканців
Освіта21
Культура 23
Спортивне виховання2
Медицина27
Адміністративні будівлі38
впровадження стратегічних проєктів
напрямки розвитку місцевої економіки
Створення сприятливого клімату для розвитку нових підприємств
Надання фінансової підтримки та консультацій малим бізнесам
Організація бізнес-інкубаторів
Збільшення підтримки сільських господарств та фермерських господарств
найбільші підприємства громади
Пріоритетними для розвитку є харчова та переробна промисловість. Економічну діяльність на території громади здійснюють 16 промислових та 28 сільськогосподарських підприємств, найбільшими із них є:
ПрАТ «Монделіс Україна»
ТОВ «Якобс Дау Егбертс Україна»
ТОВ “ТД Ельдорадо”
ДП "Тростянецький лісгосп"
потужний Туристичний потенціал
об’єктів національної спадщини
Городище і два селища средньовіччя, Круглий двір, головний будинок садиби Л.Є. Кеніга, Грот Німф, «Біла» Благовіщенська церква, Вознесенська церква. Головною окрасою і найстарішою спорудою міста вважається Круглий двір - це унікальна пам’ятка архітектури XVIII ст. Щорічно Круглий двір приймає до 30 тис. туристів з усього світу в рамках міжнародних фестивальних заходів:
24 лютого 2022 року місто було атаковано та окуповано російськими військами. Тростянець знаходився в окупації протягом 30 днів та був звільнений українськими військами 26 березня 2022 року. попередня оцінка выдбудови пошкоджених будівель перевищують $ 104 млн.
руйнування соціальної інфраструктури
Залізничний вокзал та площа 40-ї Армії
Під час російської окупації та ворожих обстрілів, значних пошкоджень зазнав залізничний вокзал, а прилегла площа 40-ї Армії була повністю зруйнована. Окрім цього, будівлі, що знаходяться поблизу Площі, наземні та підземні комунікації також зазнали значних пошкоджень.