матеріали виступу громади на REBUILD UKRAINE 2023

звернення голови громади юрія бови до учасників REBUILD UKRAINE 2023

Проєкти, що були представлені на REBUILD UKRAINE 2023

Illustration

Відновлення лікарні

Орієнтовна вартість проєкту 80 млн грн

Протягом 2018-2021 років у лікарні проведено масштабну реконструкцію. це сучасний, найкращій на Сумщині, заклад охорони здоров'я. В результаті розстрілу зазнала значних пошкоджень. Необхідно виконати повноцінне відновлення, термомодернізацію та енергонезалежність лікарні.

Illustration

Відновлення школи №5

Орієнтовна вартість проєкту 50 млн грн

До повномасштабного вторгнення російських окупантів в школі навчалось до 500 дітей. В результаті вибухів на прилеглій території пошкоджено вікна та покрівлю. Відновлення школи з термомодернізацією забезпечить ефективне енергозбереження будівлі закладу освіти.

Illustration

Відновлення очисних споруд

Орієнтовна вартість проєкту 120 млн грн

Центральні очисні споруди побудовані в 70-х роках минулого століття. Після ворожих обстрілів, провести їх капітальний ремонт практично не можливо, необхідно виконати повну реконструкцію. В разі повного виходу з ладу, В разі повного виходу з ладу неочищені стоки потраплять у річку Ворскла, а далі у Дніпро.

Illustration

Відновлення пам'ятки

Орієнтовна вартість проєкту 150 млн грн

Будинок головного управителя маєтками Л.Кеніга – це пам’ятка архітектури ХІХ століття державного значення (1911р). в пам'ятці розташовувалась Краснотростянецька лісодослідна станція. втрачено багато наукової літератури щодо дослідження природного фонду Тростянеччини.

Географічні особливості

Illustration
  • Загальна площа - 788,66 км²

    Склад громади:місто: ТростянецьСела: Боголюбове, Лучка, Мащанка, Кам’янка, Кам’янецьке, Люджа, Криничне, Лісне, Машкове, Солдатське, Крамчанка, Ницаха, Новоукраїнка, Дернове, Рябівка, Білка, Вишневе, Грузьке, Микитівка, Новоселівка, Олексено, Хвощова, Печини, Савелове, Мартинівка, Артемо-Растівка, Золотарівка, Семереньки, Поляне, Станова, Тучне, Овадівка, Буймер, Скрягівка, Зубівка, Виноградне, Братське

● місто Тростянець знаходиться на півдні Сумської області в 60 км від обласного центру м. Суми● Межує з наступними областями України - Харківська, Чернігівська, Полтавська● Є автодорога державного значення Н12 Суми-Полтава та залізнична магістраль Ворожба - Суми - Харків● Залізнична станція Смородине є одним зі значних залізничних вузлів Сумської області ● Відстань автомобільними шляхами від м. Тростянець до м. Київ: 364 км

Illustration

Клімат. Рельєф

помірний. лісостепова зона, долинно-балочний та яро-балочний, полого-хвилястий характер поверхні.

Illustration

Ресурси

поклади глини, річкового піску, значні запаси мінеральних вод. Ґрунти мало- та середньогумусні чорноземи, суглинки та супісчані ґрунти різних типів.

Перелік земельних ресурсів комунальної власності 

  • 1 082

    об’єкта нерухомості 

    загальною площею близько 350 тис. кв. м. Станом на 01.12.2021 року перебуває в орендному користуванні 7 981 кв. м (99 договорів), з них 42 договори укладено з бюджетними установами з питань управління земельними ресурсами.

Особливого значення набуває саме раціональне управління земельними ресурсами громади, оскільки саме від надходжень від сплати за землю користувачами залежить рівень благоустрою та утримання комунального господарства. Всі земельні питання вирішуються тільки на пленарних засіданнях сесій міської ради.

27 846 мешканців громади

  • 58%

    Відсоток працеспроможного населення

Тези наявної стратегії розвитку до 2030 року:

    Якісна освіта
    Чиста вода та належні санітарні умови
    Промисловість, інновації та інфраструктура
    Сталий розвиток міст та спільнот

кількість об’єктів соціальної інфраструктури на території громади 

відносний показник на кожні 1000 мешканців

освіта0,75

Культура0,83

Спортивне виховання0,07

Медицина0,97

Адміністративні будівлі1,36

впровадження стратегічних проєктів

Місто Тростянець входить в Ініціативу Європейського Союзу «Мери за Економічне Зростання» та готове впровадити стратегічні проєкти для сприяння економічному зростанню, створенню нових робочих місць, а також налагодити системну взаємодію влади, бізнесу та громадськості на міжнародному рівні. місто входить до Європейської ініціативи "Угода Мерів", розроблений та схвалений Європейською Комісією План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2030 року.

Illustration

NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation)

термомодернізація стаціонарного корпусу міської лікарні: впровадження сучасних енергозберігаючих та енергоефективних технологій.

Illustration

Посольство Федеративної республіки Німеччина в Україні

«Сучасна їдальня - запорука здорового харчування» «Комфортна їдальня - шлях до здоров'я дітей».

Illustration

МФ "Відродження" (Open Society Foundations)

Створення центру громадської безпеки для залучення громади до виявлення і вирішення проблем безпеки у та попередження протиправної діяльності.

Illustration

U-LEAD З ЄВРОПОЮ

Сучасний ЦНАП: Покращення якості надання адміністративних послуг для населення шляхом модернізації ЦНАП у м. Тростянець.

Illustration

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit

«11 х 11 чемпіонів. Футбол заради розвитку молоді та регіонів»: матеріально-технічна підтримка аматорських футбольних клубів, дитячо-юнацьких спортивних закладів та популяризація аматорського футболу.

Illustration

Україно-Польська молодіжна рада

Польський досвід у галузі професійно-технічної освіти: Уроки для України. зміцнення міжнародних таміжкультурних зв'язків із акцентом на демократичні цінності, громадянське суспільство й права людини.

Illustration

Україно-Литовська молодіжна рада

Культурно-історична спадщина – як основа розвитку сталих дружніх українсько-литовських відносин. розвитк історичних надбань, збереження та популяризація спільної історичної спадщини для спільного розвитку.

Illustration

Програма розвитку ООН (UNDP)

Встановлення першого на Сумщині інклюзивного дитячого майданчику у міському парку ім. П.І.Чайковського для отримання рівного доступу до якісного відпочинку.

промисловість та інвестиції

пріоритетними для розвитку є харчова та переробна промисловість. Економічну діяльність на території громади здійснюють 16 промислових та 28 сільськогосподарських підприємств, найбільшими із них є:

Illustration

ПрАТ «Монделіс Україна»

Illustration

ТОВ «Якобс Дау Егбертс Україна»

Illustration

ТОВ “ТД Ельдорадо”

Illustration

ДП "Тростянецький лісгосп"

потужний Туристичний потенціал

  • 9

    об’єктів національної спадщини

Городище і два селища средньовіччя, Круглий двір, головний будинок садиби Л.Є. Кеніга, Грот Німф, «Біла» Благовіщенська церква, Вознесенська церква. Головною окрасою і найстарішою спорудою міста вважається Круглий двір - це унікальна пам’ятка архітектури XVIII ст. Щорічно Круглий двір приймає до 30 тис. туристів з усього світу в рамках міжнародних фестивальних заходів:

    фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття»
    Міжнародний фестиваль класичної музики «Чайковський-fest»
    молодіжний рок-фестиваль «Схід-рок»
    дебютний фестиваль «Битва на річці Ворскла 1399 року»

24 лютого 2022 року місто було атаковано та окуповано російськими військами. Тростянець знаходився в окупації протягом 30 днів та був звільнений українськими військами 26 березня 2022 року. попередня оцінка выдбудови пошкоджених будівель перевищують $104 млн.

руйнування соціальної інфраструктури

Залізничний вокзал та площа 40-ї Армії

Під час російської окупації та ворожих обстрілів, значних пошкоджень зазнав залізничний вокзал, а прилегла площа 40-ї Армії була повністю зруйнована. Окрім цього, будівлі, що знаходяться поблизу Площі, наземні та підземні комунікації також зазнали значних пошкоджень.

Житлові будинки

Знищено:

    12 житлових будинків
    51 житловий будинок пошкоджено на 60%
    5 багатоквартирних будинків з 120 квартирами повністю зруйновано

Пошкоджено:

    800 житлових будинків
    250 квартир

Краснотростянецька лісодослідна станція

пам’ятка архітектури ХІХ століття. Будівля лісодослідної станції зазнала значних руйнувань в результаті ворожих обстрілів під час визволення міста Тростянець. Внаслідок чого, багато важливої наукової літератури щодо дослідження природного фонду Тростянеччини було знищено.

Державне підприємство "Тростянецький лісгосп"

Руйнування фельдшерсько-акушерського пункту

Тростянецька міська лікарня

Тростянецька міська лікарня – справжнє серце міста. перший заклад в Україні, який у 2017 році в результаті реформи децентралізації перейшов із системи управління МОЗ України до Тростянецької міської ради. Протягом 2018-2021 років у лікарні проведено масштабну реконструкцію.

Бібліотека - філія у селі Солдатське

Стадіон ім. Куца

Комерційна сфера

ПрАТ «Монделіс Україна»

пошкоджено одне з основних бюджетоутворюючих підприємств громади. на підприємстві працює близько 2 тисяч осіб. За останні 20 років підприємство інвестувало понад 200 мільйонів доларів США у його розбудову.

25 об’єктів бізнес-інфраструктури громади було повністю зруйновано та 29 зазнало пошкоджень

Illustration

Тростянецька громада потребує вашої допомоги та підтримки у відновленні

Бова Юрій Анатолійович

Голова громади

ТЕЛЕФОН: 05458 5-13-80au.vog.adaraksim-stenaytsort%40liamУкраїна, м. Тростянець, Сумська область, вул. Миру, 6

Illustration