13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

матеріали виступу громади на REBUILD UKRAINE 2023

звернення голови громади Вадима Токаря до учасників REBUILD UKRAINE 2023

Географічні особливості

Склад громади: селища міського типу: Макарів, КодраСела: Зурівка, Ніжиловичі, Юрів, Копіївка, Завалівка, Комарівка, Забуяння, Макарівська Буда, Фасова, Королівка, Небелиця, Борівка, Садки-Строївка, Лисиця, Шнурів Ліс, Волосінь, Соболівка, Людвинівка, Калинівка, Гавронщина, Плахтянка, Червона Слобода, Мотижин, Ферма, Андріївка, Червона Гірка, Пашківка, Вітрівка, Липівка, Лозовик, Колонщина, Березівка, Мар’янівка (кол. Колонщинська с/р), Миколаївка, Великий Карашин, Малий Карашин, Маковище, Вишеград, Мар’янівка (кол. Мар'янівська с/р), Фасівочка, Рожів, Копилів, Северинівка, Ситняки, Новомирівка, Наливайківка, Почепин.

Illustration
 • Загальна площа - 1013,85 кв. м.

● Автомагістраль М-06 Київ-Чоп● Основні автомобільні шляхи загального користування місцевого значення: Київ-Бишів-Фастів (на Звенигородку), Бишів–Макарів-Бородянка, Макарів-Кодра, Макарів-Борівка, Макарів-Комарівка (на Радомишль)● Відстань від адміністративного центру до києва – 46 км ● До міжнародного аеропорту «Київ» ім. Ігоря Сікорського – 57,4 км● До міжнародного аеропорту "Бориспіль" – 90,2 км

Зареєстровано право комунальної власності на 206,6712 га земель

площа земель лісового фонду становить 33% та розташована в північно-західній частині громади. Усі ліси перебувають у користуванні спеціалізованих державних підприємств.

В структурі земельного фонду Макарівської громади

Illustration

33 010 мешканців громади

Ми - молода громада, яка тільки почала свій шлях. Головне наше завдання – це реальні зміни на краще у житті кожної людини, яка мешкає у громаді, а відповідно – і громади в цілому. У нас є велике бажання змінити життя кожного мешканця на краще, навчитися працювати задля спільного добробуту.

  розроблена Стратегія розвитку громади
  в пошуках позабюджетних джерел фінансування розроблення Комплексного плану просторового розвитку:● визначає планувальну організацію●  функціональне призначення території●  єдина система громадського обслуговування населеннядорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту, охорони земель та інших компонентів● формування екомережі●  охорони і збереження культурної спадщини● послідовність реалізації рішень, етапність освоєння території
  затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку Макарівської громади на 2022-2024 роки

кількість об’єктів соціальної інфраструктури на території громади 

відносний показник на кожні 1000 мешканців

освіта1,75

Культура0,85

Спортивне виховання0,2

Медицина0,97

Адміністративні будівлі1,09

впровадження інвестиційних проєктів

Illustration

Дендрологічний парк «Добропарк» проєкт ландшафтного парку сім`ї Добруцьких.

Illustration

Ягідний кластер «Агровесна» Загальний розмір власних площ становить 500 га.17 агровиробників, які реалізовують свою продукцію у великі торгівельні мережі в Україні та за її межами.

Illustration

Індустріальний парк «Е40 Industrial Park» кластер для ефективного розвитку місцевого та міжнародного бізнесу в Україні: виробничих, промислових, інноваційно-технологічних, логістичних компаній.

Illustration

Виставковий центр «КиївЕкспоПлаза» це виставковий і конгрес-центр України, в якому проходять провідні національні та міжнародні виставки.

Illustration

ТОВ «Термо-Буд» це компанія з європейськими інвестиціями, що виробляє сендвіч-панелі та конструкції для швидкого монтажу.

Illustration

ТОВ «Осиково.ІО»равликова ферма в с. Наливайківка .

Illustration

ТОВ «Аеропракт плюс» аеродром для проведення навчальних, тренувальних, спортивних, експериментальних польотів на повітряних судах .

Сільське господарство 

є однією з найважливіших життєзабезпечувальних галузей громади, його розвиток впливає на функціонування всієї економіки регіону

площа сільськогосподарських угідь 58375 га

перебуває в обробітку 77%

Майже всі сільськогосподарські підприємства орендують земельні ділянки у власників земельних часток, згідно із договорами оренди


 • вирощування зернових культур

 • ягідництво

 • рибництво

 • тваринництво

потужний Туристичний потенціал

Макарівська громада, у силу свого географічного розташування, є привабливою для туристів: 40 км від столиці України, розташована вздовж міжнародної автомагістралі Київ – Житомир та має багато місцевих цікавих для туристів місць та можливостей. Розвиток туризму у Макарівській громаді — це не лише можливості додаткових надходжень до бюджету, але й виявлення усього потенціалу, яким громада може бути цікавою, Адже ми маємо багато унікальних місць:

Illustration

дендрологічний парк “Добропарк”

Розташований у с. Мотижин за 29 км від Києва. Парк вперше був відкритий у 2020 році та є локацією для проведення сімейних свят, виставок, концертів, фестивалів та інших культурно-масових заходів.

Illustration

Мотижинське Городище

Єдине поселення у громаді, що згадується в Іпатіївському літописі під назвою Мутижир. З трьох сторін оточене Змійовим Валом. З четвертої сторони Городища проходить річка Бучанка.

Illustration

Повітроплавне товариство «Монгольф’єр»

Авіабаза розташована в с. Колонщина, в 36 км. від Києва. Повітроплавне товариство щороку влаштовує міжнародний фестиваль повітряних куль «Монгольф’єрія».

Illustration

Садиба та парк Миколи фон Мекка

Історичний комплекс ХІХ ст. розташований у с. Копилів. Нині садибний дім перебуває в аварійному стані. Проте є привабливим для туристів. Водночас у парку збереглись давні ялинова й липова алеї, окремі старі дерева, руїни фонтану.

Повномасштабне воєнне вторгнення росії зачепило і Макарівську громаду20 населених пунктів громади перебували під окупацією, 32 - під постійними обстрілами ворога. 34 дні мешканці громади боролись з ворогом та мужньо тримали оборону столиці. Але ця боротьба залишила багато руйнувань… без домівок – мирних мешканців.Згідно з оцінками експертів Макарівська громада зазнала збитків на суму $133,5 млн., в тому числі:

 • $67,03

  млн – житлова інфраструктура

 • $34,21

  млн – соціальна інфраструктура

 • $4,59

  адміністративна інфраструктура

 • $27,29

  промислова інфраструктура

 • $0,37

  млн – інша інфраструктура

знищено:

  585 індивідуальних житлових будинків
  1 багатоквартирний житловий будинок
  3 дитячих садочки
  2 об’єкти охорони здоров’я
  32 заклади торгівельного та комерційного призначення
  3 адміністративні будівлі
  1 автомобільно-пішохідний міст та 1 пішохідний міст

пошкоджено:

  2095 приватних житлових будинків
  64 багатоквартирних житлових будинків
  127 закладів торгівельного та комерційного призначення
  28 об'єктів охорони здоров'я
  24 адміністративних будівлі
  18 закладів культури
  223 км дорожнього покриття
  8 садочків
  17 шкіл
  3 автомобільно-пішохідні мости
Illustration

Макарівська громада потребує вашої допомоги та підтримки у відновленні

Токар Вадим Яковлевич

Макарівський селищний голова

Адреса: вулиця Димитрія Ростовського, 30, смт Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001, Макарівська селищна рада.Номери засобів зв’язку: +38 097 881-74-02Електронна адреса: au.vog.adar-virakam%40ofni

Illustration