звернення голови громади Олександра Маркушина до учасників REBUILD UKRAINE 2023

ПРІОРИТЕТИ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Міжнародне співробітництво є одним з пріоритетних та стратегічних напрямків роботи нашої команди. Ми створюємо міжнародні побратимства з містами Європи та США, утворюючи економічні союзи.

  • Irpin Reconstruction Summit

    Проект об’єднав локальних та міжнародних спеціалістів, для того щоби відновити Ірпінь. Результатом спільної роботи стали десять ескізних проєктів реконструкції об’єктів соціальної та критичної інфраструктури.

  • модель відновлення українських міст

    На прикладі Ірпеня, спільно з міжнародними партнерами, напрацьовано модель відновлення українських міст, яку вже неодноразово презентовано на національних та міжнародних форумах, для того щоби допомогти у відновленні постраждалим громадам.

  • залучення архітекторів

    Місто співпрацює з провідними архітектурними компаніями США, Італії, Чилі та Нідерландів. До відновлення залучені світові експерти та архітектори, такі як Марко Марі, Стефано Боері, Крістіан Віттіг, Хірокі Мацура та Герхард Хаузер.

  • ВІДКРИТІ ВЗАЄМОВИГІДНІ ТА ДОВГОТРИВАЛІ ЕКОНОМІЧНІ СОЮЗИ

    Сьогодні Фонд відновлення Ірпеня продовжує активну роботу над залученням міжнародних компаній та донорів для відновлення соціальної, критичної та житлової інфраструктури міста і реалізації проєктів розвитку громади.

Географічні особливості

Illustration
  • Загальна площа - 11 705,5 гакиївська область

    Склад громади: Місто: ІрпіньСела: Михайлівка-Рубежівака, Забуччя, Козинці, Діброва

● Ірпінь — місто обласного значення у передмісті Києва. Розташоване на річці Ірпінь● 1 залізнична станція ● Міжнародний вантажний аеропорт «Антонов»● E373, E40 - дві міжнародні дороги в напрямку Європейського Союзу

Природні ресурси 

  • Рекреаційні ресурси

    В Ірпені облаштовано 17 зелених зон: парки, сквери, алеї, площі та набережна. Насолоджуватися природою в Ірпені можна відразу, переступивши поріг власного будинку.

  • Водний фонд

    ● ріки: Ірпінь, Буча, Мислин● 9 озер

  • Лісовий фонд

    Площа лісового фонду на території громали становить – 1159,2 га - нині це праліси дубових та сосново-дубових, грабово-дубових лісів, місцями з осикою, ясеном, березою.

ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ 

Illustration

ведення бізнесу

У 2021 році Ірпінь посів сьоме місце в рейтингу найкращих міст України для ведення бізнесу за версією «Forbes Ukraine». За рік Ірпінь піднявся з 13 на 7 місце - це найкраща в Україні позитивна динаміка. Рейтинг складали на основі 10 критеріїв: «Ділова активність», «Регіональний Doing Business», «Купівельна спроможність», «Транспортне сполучення», «Прозорість міської влади», «Безпека», «Освіта», «Готовність до пандемії», «Міграційна привабливість» і «Екологічна ситуація».

Illustration

Людський потенціал

За рівнем купівельної спроможності населення м. Ірпінь посідав третє місце в Україні, за критерієм безпеки – четверте, за показником транспортної доступності – шосте. Також місто отримало високі бали за критеріями «Екологічна ситуація», «Ділова активність» і «Регіональний Doing Business».
Ірпінь – місто комфорту та довголіття, навіть, після вторгнення та руйнувань. Ірпінь обрало новою домівкою близько 22 тисяч внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів куди прийшов ворог.

Illustration

найбільший технологічно-індустріальний парк Київщини

На території громади розташовано декілька об'єктів приватної власності для розміщення виробництв. Розробляється проєкт будівництва найбільшого технологічно-індустріального парку на Київщині, що створить додаткові можливості для залучення інвестицій в будівництво виробництва будівельних матеріалів на території громади. Ірпінь має ідеальне логістичне розташування, тут проходить два міжнародних автошляхи та є окрема міжміська смуга для сполучення з Києвом. Місто має залізничне сполучення та аеропорт поряд.

Illustration

ЗЕМЛІ ГРОМАДИ

Затверджено Програму розвитку земельних відносин, раціонального використання та охорони земель міської громади, яка забезпечить:● гарантування прав на землю ● істотне підвищення ефективності використання земельних відносин● охорона земельного фонду● збільшення надходжень коштів до бюджетів від плати за землю, продаж земельних ділянок і права оренди землі● оптимізація та екологізації землекористування

85 273 мешканців громади

розроблено та затверджено наступні документи у сфері розвитку та відновлення:

    Стратегія розвитку Ірпінської міської територіальної громади на 2022-2032 роки;
    Програма соціально-економічного та культурного розвитку;
    Проєкт Стратегії мобільності та розвитку транспортної інфраструктури Ірпінської міської територіальної громади;
    Проєкт Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Ірпінської міської територіальної громади;

РОЗПОЧАТО РОЗРОБКУ ПРОГРАМ:

    Програма комплексного відновлення території Ірпінської міської територіальної громади Бучанського району Київської області;
    Стратегія післявоєнного розвитку Ірпінської міської територіальної громади на 2023-2033 роки.

Стратегічні цілі громади

  • Illustration

    Американська архітектурна компанія Gensler очолює команду з розробки майстер-плану розвитку громади. На основі досліджень Gensler вже оприлюднив своє розуміння і бачення розвитку Ірпеня як «міста-саду із розумним серцем». Цей план передбачає, що навколишнє середовище, економіка та технології стануть пріоритетами для створення міста, яке має перспективи швидкого відновлення та економічного зростання.

  • Illustration

    Реалізація проєктів реконструкції об'єктів соціальної інфраструктури, які були повністю знищені або пошкоджені внаслідок бойових дій. Вже розпочато проєктування об’єктів, які стануть магнітами, що будуть забезпечувати економічний розвиток громади та регіону.Центр дитячої творчості, площа Свободи, осучаснення приміщень міських музею та бібліотеки, будинок культури в Романівці та інші проєкти.

  • Illustration

    Основними завданнями, покладеними в цій роботі на нашу команду та Фонд відновлення Ірпеня, є пошук ресурсів та залучення інвесторів до громади з метою реалізації цих проєктів.

кількість об’єктів соціальної інфраструктури на території громади 

Станом на 23.02.2022

освіта53

Культура10

Спортивне виховання179

Медицина12

впровадження проєктів з відбудови

Illustration

Капітальний ремонт Ірпінського ліцею №3

Партнери: представництво Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), компанія «Епіцентр» та Фонд «Реал Мадрид», благодійного фонду «Жовто-Блакитні Крила».
Завдання проєкту: Повністю відновити заклад та відновити навчальний процес для 1 500 дітей.

Illustration

Реконструкція дошкільного навчального закладу №5 «Червона калина»

Партнери: місто Кашкайш (Португалія)
Завдання проєкту: реконструкція закладу дошкільної освіти №5 «Віночок», що в свою чергу дозволить створити ще 300 додаткових місць для дошкільнят з метою здобуття ними суспільної освіти - відкрити додатково 6 груп та басейн.

Illustration

Реконструкція дошкільного навчального закладу №6 «Рута»

Партнери: ГУ «Центральне агентство з управління проєктами» Литви.
Завдання проєкту: Повністю відновити заклад та відновити навчальний процес для дітей громади.

Illustration

Реконструкція та відновлення 4 багатоповерхових будинків

Партнери: Італійський Фонд «Terre des Hommes» за підтримки Українського гуманітарного фонду.
Завдання проєкту: Відновлення житла, пошкодженого в наслідок військового вторгнення.
Вже відновили 4 багатоповерхові будинки, які охоплюють 450 квартир, в яких проживає 1230 мешканців, що становлять 2% населення Ірпеня.

Illustration

Відновлення школи №12

Партнери: компанія «SOCAR Energy Ukraine» відновила пошкоджену Ірпінську школу №12. 1 вересня 2022 року учні прийшли до відремонтованої школи №12, яка ще декілька місяців тому була напівзруйнована загарбниками. Тепер вона має новий дах, вікна та вітражі, оновлений фасад, відремонтовані класи та кабінети, спортзал, який найбільше постраждав від вибуху, а також установлені в бомбосховищі санвузли.

напрямки розвитку місцевої економіки

Сьогодні Ірпінь розвивається, як місто привабливе для ведення бізнесу та активно працює для створення всіх умов щоб інвестору було цікаво вкладати кошти в організацію свого бізнесу на території громади. В місті є приватні об'єкти для розміщення виробництва. Та вже ведеться робота з створення індустріального чи технологічного парку.

  • реконструкція об'єктів соціальної інфраструктури

    Створено Фонд відновлення Ірпеня, завданням якого є пошук ресурсів та залучення інвесторів до громади з метою реалізації цих проєктів.

  • Соціально-медичний напрямок

    До повномасштабного вторгнення за кошти бюджету громади - 150 млн грн було збудовано: відділення невідкладних станів, гінекологічне і пологове, дитячий стаціонар, операційний блок, амбулаторію, інфекційне віддідення, власну систему забезпечення киснем.

  • будівництво

    До повномасштабного вторгнення Ірпінь показував найшвидші темпи розвитку та був найбагатшим із малих міст Київщини. Ірпінь за п’ять років збільшив бюджет розвитку громади в 40 разів. 

  • малий та середній бізнес

    На початок 2022 року кількість бізнес-суб’єктів збільшилася до 13936. Це найбільший показник за всю історію міста. З них 8794 фізичних осіб та 5142 юридичних осіб.

промисловість та інвестиції

  • Illustration

    ТОВ «НВО «ЕКОСОФТ» - продукти для очищення води


    Після вторгнення рф - загальні прямі втрати склали 96% запасів товарно-матеріальних цінностей (190 млн грн) і 42% основних засобів (70 млн грн).На сьогодні підприємство відновлюється: закуплені нові виробничі потужності, арендовано виробниче приміщення в м. Ірпені та складське приміщення в смт. Ворзель.

  • Illustration

    ТОВ «КРОХМАЛЕПРОДУКТИ УКРАЇНИ» - переробка сільськогосподарської сировини


    Одне із найбільших виробників солодових екстрактів та картопляного крохмалю в Україні, має парк автомобільної та спеціальної техніки, ремонтно-механічну базу. Потужності з виробництва солодових екстрактів 20 тонн на добу, крохмалю - близько 30 тонн на добу.

    Політика місцевої влади спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу. В громаді працює Єдиний дозвільний центр.
    Підприємці, що реєстрували свій бізнес на території Ірпінської громади, отримують можливість орендувати земельні ділянки за пільговими ставками.
    Офіс підтримки підприємництва «I-SMART» надає допомогу у написанні грантів; супроводі та звітуванні перед донорськими організаціями; проведенні семінарів щодо діючих програм підтримки бізнесу; підтримці індивідуальних проєктів підприємців.
    Місто приєднане до державного інфо-сервісу Start Business Challenge, який містить бізнес-кейси із покроковими інструкціями для започаткування власної справи.
    Громадська спілка «Ірпінська агенція розвитку» активно приймає участь в питаннях інформаційної підтримки з питань розвитку малого та середнього підприємництва.

ВІДПОВІДНО ДО РОЗРАХУНКІВ ЕКСПЕРТІВ З ІНВЕСТИЦІЙНОЇ РАДИ ІРПЕНЯ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ МІСТА-ГЕРОЯ ІРПІНЬ ДО ТОГО СТАНУ, В ЯКОМУ ВІН БУВ ДО 24 ЛЮТОГО, ПОТРІБЕН 1 МЛРД ДОЛАРІВ.

АДМІНІСТРАТИВНА ІНФРАСТРУКТУРА ВТРАЧЕНО РОБОЧИХ МІСЦЬ 3 475 ІЗ 4 844

    урядові та адміністративні будівлі 15 із 27
    поштове відділення
    відділення поліції

Житлові будинки

    4 195 будинків
    3018 господарські споруди
    323 таунхаузи та дуплекси
    612 багатоквартирні будинки
    1474 гаражі та паркінги

17,7 млрд грн Загальна кількість збитків Всього мешканців залишилось без житла 84 288 людей.

зруйновано 53% всіх соціальних обʼєктів міста

    253 комерція
    54 заклади освіти
    94 будівлі загального призначення
    63 готелі
    26 закладів охорони здоров'я
    16 закладів культури та релігії
    38 офіси та конференц-центри
    9 закладів спорту

інфраструктура

    7 будівель комунального господарства
    3 Енергетика
    5 опалення
    1 автодорожній міст
Illustration

Ірпінська громада потребує вашої допомоги та підтримки у відновленні

Маркушин Олександр Григорович

міський голова

08205, Київська область,
Бучанський район,
м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-а
Тел.: 04597-61-150 - приймальня міського голови
E-mail: au.vog.rmi%40nipri