13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

ЗВЕРНЕННЯ ВИКОНУЮЧОГО ОБОВ’ЯЗКИ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ОЛЕКСАНДРА ЛОМАКА ДО УЧАСНИКІВ REBUILD UKRAINE 2023

ПРОЄКТИ, які БУДУТЬ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА REBUILD UKRAINE 2023

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Відбудова водопровідної насосної станції "Подусівка" Комунального підприємства "Чернігівводоканал"

Внаслідок військових дій рф значних пошкоджень зазнала водопровідна насосна станція №2 «Подусівка» Комунального підприємства "Чернігівводоканал", яка забезпечувала 34% загального водоспоживання міста, її максимальна продуктивність становила 30 000 м3/на добу. Даний проект передбачає: відбудову водопровідної насосної станці та будівництво водоочисної станції з використанням сучасних енергоефективних технологій, будівництво сонячної електростанції та використання теплових насосів. Крім того, завдяки застосування новітніх технологій та будівництво водоочисної станції дозволить видалення надлишків заліза та марганцю.

Оціночна вартість: 36 600 000 €

 • Об'єкти комунальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Станція очищення стічних вод Чернігова

Станція очищення стічних вод була спроєктована та збудована більш, ніж 60 років тому. З огляду на це, там використовується неефективне, застаріле обладнання, яке не може забезпечити прийнятну якість очищення стічних вод від сполук азоту та фосфору, адже з моменту проєктування очисних споруд істотно змінився хімічний склад стоків.

Оціночна вартість: 35 566 000 €

 • Об'єкти комунальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

РЕКОНСТРУКЦІЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЯ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ТЕЦ ІЗ БУДІВНИЦТВОМ СМІТТЄПЕРЕРОБНОГО ЗАВОДУ

Внаслідок ворожих обстрілів Чернігівська ТЕЦ зазнала значних руйнувань. Для забезпечення теплопостачання в місті необхідно провести відновлення та модернізацію теплогенеруючого обладнання. Крім того, в рамках проєкту передбачається будівництво сміттєпереробного заводу (сміття, яке потребує переробки, приблизно 100 000 тон на рік).

Оціночна вартість: 4 213 910 €

 • Об'єкти комунальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Реабілітаційний центр

Через військові дії, які відбуваються на території України з 2014 року, виникає велика потреба в створенні реабілітаційних центрів для ветеранів війни. Головними напрямками проєктованого реабілітаційного центру буде фізична та ментальна реабілітація, як ветеранів Збройних Сил України, так і всіх постраждалих громадян внаслідок військових дій.
Заклад заплановано побудувати на території міста в зеленій зоні, серед лісу, що буде сприяти швидшому відновленню. Крім того, навколо розвинена інфраструктура міста та невелика відстань до столиці – міста Києва.

Оціночна вартість: 58 911 974, 06 €

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Відновлення та модернізація транспортної мережі

Внаслідок військових дій в місті було знищено близько 5 км контактної мережі та пошкоджена велика кількість громадського транспорту. Даним проєктом передбачається: - капітальний ремонт тягових підстанцій; - придбання обладнання для технічного обслуговування тролейбусів та автобусів; - заміна зношених опор тролейбусної контактної мережі; - капітальний ремонт корпусу; - реконструкція та облаштування мийно-прибирального комплексу; - впровадження автоматичної системи пожежогасіння та систем пожежної сигналізації; - придбання рухомого складу тролейбусів; - придбання аварійного обладнання.

Оціночна вартість: 2 236 346, 73 €

 • Об'єкти транспортної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Будівництво нової школи замість двох зруйнованих

Внаслідок військових дій в місті Чернігів було пошкоджено 70% закладів освіти, зокрема 2 школи знищено повністю, вони не підлягають відновленню. Згадані школи знаходились в одному районі міста – Подусівка. Будівництвом нової школи ми хочемо замінити дві попередні існуючі. Також це дозволить вирішити проблему для дітей та їх батьків з щоденним переїздом в інші школи до інших районів міста, оскільки інших шкіл в районі немає.

Оціночна вартість: 2 525 804.87 €

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Відновлення пошкодженої Чернігівської міської лікарні №2

Чернігівська міська лікарня №2 в середньому реєструє звернення 500 000 пацієнтів, є найбільшою лікарнею міста, яка значно постраждала від військових дій. Внаслідок завданих пошкоджень необхідно провести великий ряд робіт, які своїм наслідком продемонструють зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів, забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних умов, мінімізують антропогенний фактор та покращать теплоізоляцію будівель.

Оціночна вартість: 3 264 000 $

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Відбудова зруйнованого стадіону «Локомотив»

На базі стадіону «Локомотив» діє спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з футболу «Десна», в якій зараз займаються 400 вихованців. Внаслідок обстрілів навчально-тренувальна база була пошкоджена та стала непридатною для використання. Проєкт передбачає: будівництво двох спортивних залів, футбольного поля та трибуни. Проєкт має важливу соціальну місію: діти зможуть займатися різними видами спорту. Це допоможе вирішити проблеми підліткового віку та залучить дітей до фізичного виховання та розвитку.

Оціночна вартість: 5 170 000$

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Реконструкція Центрального парку культури та відпочинку

Центральний парк культури та відпочинку у місті Чернігові знаходиться в зеленій зоні, недалеко від річки Десна та стадіону. Парк є улюбленим місцем відпочинку для сімей, оскільки тут можна знайти розваги на будь-який смак. Однак велика кількість обладнання вже застаріла, потребує оновлення, оскільки з кожним роком стає дедалі небезпечніше її експлуатувати. Міський парк відіграє велику роль в місті, адже це одне з місць для проведення вихідних, можливість відпочинку на природі. Парк може забезпечити наявністю атракціонів для дітей та дорослих, велосипедними доріжками, пішохідними доріжками, зіплайни, екстримальний відпочинок та багато іншого.

Оціночна вартість: 5 170 000$

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Очистка річки Стрижень та розвиток сучасної інфраструктури

Річка Стрижень є однією з головних водних артерій Чернігова та протікає через все місто. На жаль, на сьогоднішній день вона дуже забруднена та знаходиться на межі екологічної катастрофи. Проєкт передбачає рятування екології міста, забезпечення інфраструктури для мешканців навколо річки.

Оціночна вартість: 5 170 000$

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

ПРІОРИТЕТИ міжнародного співробітництва

Illustration
  Відбудова громади міста Чернігова
  Встановлення партнерських відносин із міжнародними організаціями
  Укладення партнерських угод із європейськими муніципалітетами
  Залучення інвестицій в місто

Географічні особливості

Illustration
 • Загальна площа - 7860 гачернігівська область

  Склад громади: місто Чернігів

● близькість до міста Києва та до міжнародних аеропортів «Бориспіль» та «Київ»● близькість до міжнародної траси Е-95 Європа-Азія● 2 основні залізничні станції: ст.Чернігів, ст.Чернігів-Північний● Автомобільні шляхи республіканського і обласного значення: Одеса – Київ , Чернігів – Новгород-Сіверський, Чернігів – Сеньківка.● Судноплавство по річках : Новгород-Сіверський – Чернігів – Київ.

Природні ресурси 

Місто являє собою компактну планувальну структуру,що сформувалась на правобережжі р. Десна.Особлива цінність міського середовища – наявність значної кількості пам’яток історії і культури, унікальних архітектурних ансамблів, які знаходяться в нерозривному зв’язку з оточуючим ландшафтом, що надає місту неповторності і своєрідності.

Award "Most Innovative Solutions for Companies"

Сосново-дубові ліси, мисливські та рибальські угіддя, родовища бішофіту, нафти, газу, поклади кварцового піску, гравію, глини, каоліну та торфу.

Award "Best Service Provider"

Близько 50% території міста охоплені зонами охорони пам’яток архітектури, затверджені рішеннями Чернігівського облвиконком.

Award "Comfortable and Modern Office Design"

Водні ресурси: р. Десна, р. Стрижень, р. Білоус, 6 озер, 8 ставків та копаней, підземні води, артезіанські глибинні води високої якості.

Інвестиційна привабливість 

Місто характеризується високим рівнем привабливості для здійснення інвестицій (згідно Credit rating 2021-2022)
Чернігів займає 2 місце у рейтингу Регіональний Doing Business 2020 (Ghjdjlbnmcz Jascjv tatrnbdyjuj htuek.dfyyz BRDO Better Regulation Delivery Office)Компоненти, що складають сприятливий інвестиційний клімат:● отримання дозволів на будівництво до 50 днів● швидке оформлення земельної ділянки● швидке підключення до мереж водопостачання та водовідведення КП «Чернігівводоканал»

275 970 мешканців громади

Станом на серпень 2023 року в місті діє 68 місцевих програм в різних галузях діяльності. Серед них: 

  Програма соціально-економічного розвитку на 2023 рік
  Програма висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування в місті Чернігові на 2021-2023 рр.
  Програма містобудівної діяльності у місті Чернігові на 2021-2023 рр.
  Програма розвитку земельних відносин в місті Чернігові на 2021-2025 рр.
  Програма підтримки малого та середнього підприємництва у місті Чернігові на 2021-2025 рр.
  Стратегія сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року
  Концепція розвитку міста Чернігова «Чернігів – стійке місто!» спільно з архітектурним бюро «Yakusha Studio»

СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ ГРОМАДИ

 • розвиток людського потенціалу

 • комфортні та безпечні умови для життя

 • підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки

 • прискорений інноваційний розвиток пріоритетних сфер економічної діяльності

 • ефективне багаторівневе врядування та управління територіальним розвитком

впровадження стратегічних проєктів

Illustration

Реконструкція артезіанської свердловини №3 насосної станції водопроводу №1 «Ялівщина»

Одну з артезіанський свердловин, яка була повністю знищена прямим влучанням, вдалося відновити завдяки допомозі міжнародної організації «Save the children».
У результаті реконструкції артезіанської свердловини №3 насосної станції водопроводу №1 «Ялівщина» збудовано новий наземний павільйон та встановлено сучасне обладнання.

Illustration

Модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб

Багато осіб внаслідок військової агресії рф на території України втратили домівки, тому метою проєкту було забезпечити внутрішньо переміщених осіб тимчасовим житлом.
Проєкт втілювався за участі Товариства Червоного Хреста України.

Illustration

Допомога у відновленні 2-х закладів дошкільної освіти №4 та №72

Після прямого влучання снаряду в будівлю садочка №72 було зруйновано кут та здійнялась пожежа. Наразі в обох закладах замінено вікна, відновлено покрівлю, здійснюються внутрішні роботи. Розмір допомоги склав 628 000 доларів США.Проєкт втілено за допомогою міжнародної організації Peace Winds Japan.

Illustration

Допомога у відновленні 2-х закладів дошкільної освіти №4 та №72

Після прямого влучання снаряду в будівлю садочка №72 було зруйновано кут та здійнялась пожежа. Наразі в обох закладах замінено вікна, відновлено покрівлю, здійснюються внутрішні роботи. Розмір допомоги склав 628 000 доларів США.
Проект втілено за допомогою міжнародної організації Peace Winds Japan.

Illustration

Поставка та монтаж блочно-модульного котельного комплексу

Партнери: Міжнародний комітет Червоного Хреста, ТОВ Іноземними Інвестиціями «ТОВ Данфос»
Мета: забезпечення теплопостачання та подачі гарячої води до 9 житлових багатоповерхівок та майже півтисячі абонентів (427 о/р)
Що було зроблено: З травня по серпень 2022 року було поставлено та змонтовано блочно-модульну котельну з вузлом обліку газу , редуктора газу, димоходів.

промисловість та інвестиції

Найбільше у місті виробляють промислової продукції підприємства переробної промисловості. В місті розвинене складське господарство, що забезпечує зберігання продукції, обслуговування галузей матеріального виробництва. Найбільшими із них є:

Illustration

ПрАТ «Абінбев Ефес Україна»

Illustration

ТОВ «Рошен Ексклюзив»

Illustration

ТОВ «Наша булочка»

Illustration

ТОВ «ПЕТ ТЕХНОЛОДЖИЗ»

Illustration

ТОВ «Чернігівський автозавод»

Illustration

ТОВ «ТАН» 

Illustration

ПрАТ «Чернігівський механічний завод»

Illustration

ТОВ «УКРКАРД»

Illustration

ПрАТ «ЧШФ «Елегант»

Illustration

ТОВ «Сівертекс»

Illustration

ТОВ «Текстиль Контакт»

Illustration

ТОВ «Чернігівський хлібокомбінат №2»

потужний Туристичний потенціал

З метою максимального захисту та популяризації культурного та архітектурного спадку Чернігова необхідним є підтримка Європейського Союзу, зокрема всесвітньою організацією ЮНЕСКО. Це певний гарант збереження, убезпечення та контроль за збереженням культурного обличчя міста з 1300-літньою історією.На даний момент Чернігів представлений у попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 • 1100

  років минуло З першої писемної згадки


  За ці сторіччя місто було спочатку столицею великого Чернігівського князівства, потім – центром воєводства у складі Речі Посполитої, козацького полку Гетьманської держави, губернії у складі Російської імперії, обласним центром з часу проголошення незалежності України.

 • 5

  збережених пам’яток домонгольського періоду


  Це і Спаський собор, і Борисоглібський, і Успенська церква, Антонієві печери, Чорна могила. Загалом у місті зосереджено 23 храми, а також низка пам’ятників та пам’ятних знаків.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ НАПРЯМКИ: територія Дитинця, Болдиних гір та Чернігівського Подолу, Антонієві печери, літературний музеЙ М. Коцюбинського. Екскурсійний супровід у місті забезпечують сертифіковані гіди. Культурна спадщина міста Чернігова є невід’ємною частиною світового культурного надбання.
До переліку пам’яток культурної спадщини занесені 445 пам’яток:
● пам’яток археології – 272, з них 233 – національного значення;● пам’яток історії – 96, з них 3 – національного значення;● пам’яток архітектури – 67, з них 28 – національного значення;● пам’яток монументального мистецтва – 9;● пам’яток садово-паркового мистецтва – 1.

руйнування

орієнтовний обсяг збитків внаслідок втрати, знищення та пошкодження майна складає близько 4,2 млрд доларів США.