13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

матеріали виступу громади на REBUILD UKRAINE 2023

Географічні особливості

Illustration
  • Загальна площа - 7856,3 га

    Склад громади: місто Чернігів

● близькість до міста Києва та до міжнародних аеропортів «Бориспіль» та «Київ»● близькість до міжнародної траси Е-95 Європа-Азія● 2 основні залізничні станції: ст.Чернігів, ст.Чернігів-Північний● Автомобільні шляхи республіканського і обласного значення: Одеса – Київ , Чернігів – Новгород-Сіверський, Чернігів – Сеньківка.● Судноплавство по річках : Новгород-Сіверський – Чернігів – Київ

Illustration

Природні ресурси 

Місто являє собою компактну планувальну структуру,що сформувалась на правобережжі р. Десна.Особлива цінність міського середовища – наявність значної кількості пам’яток історії і культури, унікальних архітектурних ансамблів, що знаходяться в нерозривному зв’язку з оточуючим ландшафтом, що надає місту неповторності і своєрідності.

Award "Most Innovative Solutions for Companies"

сосново-дубові ліси, мисливські та рибальські угіддя, родовища бішофіту, нафти, газу, поклади кварцового піску, гравію, глини, каоліну та торфу.

Award "Best Service Provider"

Близько 50% території міста охоплені зонами охорони пам’яток архітектури, затверджені рішеннями Чернігівського облвиконкому

Award "Comfortable and Modern Office Design"

Водні ресурси: р. Десна, р. Стрижень, р. Білоус, 6 озер, 8 ставків та копаней, підземні води, артезіанські глибинні води високої якості.

Інвестиційна привабливість 

Місто характеризується високим рівнем привабливості для здійснення інвестицій (згідно Credit rating 2021-2022)
Чернігів займає 2 місце у рейтингу Регіональний Doing Business 2020 (Ghjdjlbnmcz Jascjv tatrnbdyjuj htuek.dfyyz BRDO Better Regulation Delivery Office)Компоненти, що складають сприятливий інвестиційний клімат:● отримання дозволів на будівництво до 50 днів● швидке оформлення земельної ділянки● швидке підключення до мереж водопостачання та водовідведення КП «Чернігівводоканал»

282 700 мешканців громади

  • 69%

    Відсоток працеспроможного населення

україно-бельгійською студією живої архітектури та дизайну Yakusha розробляється концепція розвитку м. Чернігова «Чернігів – стійке місто», що включатиме такі сфери розвитку:

    історико-культурна спадщина
    генеральний план та ключові артерії міста
    стійке середовище та інфраструктура
    житлова забудова
    енергоефективність
    культура, освіта та спорт
    стійка економіка
    діджиталізація
    маркетинг

На виконання Програми містобудівної діяльності розроблено проєкт містобудівної документації «Внесення змін до Генерального плану м. Чернігова» та план зонування території міста.

кількість об’єктів соціальної інфраструктури на території громади 

відносний показник на кожні 1000 мешканців

освіта0,45

Культура0,05

Спортивне виховання0,07

Медицина0,19

Адміністративні будівлі0.14

впровадження стратегічних проєктів

Illustration

Впровадження заходів з підвищення енергоефективності школи №5 та системи вуличного освітлення міста Чернігова (з НЕФКО);

Illustration

Термомодернізація будівлі головного корпусу комунального некомерційного підприємства «Пологовий будинок» ЧМР (з GIZ);

Illustration

Капітальний ремонт з застосуванням енергозберігаючих технологій по комплексній термомодернізації будівлі головного корпусу кп «Чернігівська міська лікарня №2» ЧМР;

Illustration

Термомодернізація старого та нового корпусів загальноосвітнього навчального закладу №3

Illustration

Комплексна термомодернізація будівлі 9-ти поверхового палатного корпусу кп «Чернігівська міська лікарня №2» ЧМР

Illustration

Комплексна термомодернізація та реконструкція будівлі комунального підприємства «Міський Палац культури»

промисловість та інвестиції

Найбільше у місті виробляють промислової продукції підприємства переробної промисловості. В місті розвинене складське господарство, що забезпечує зберігання продукції, обслуговування галузей матеріального виробництва. найбільшими із них є:

Illustration

ПрАТ «Абінбев Ефес Україна»

Illustration

ТОВ «Рошен Ексклюзив»

Illustration

ТОВ «Наша булочка»

Illustration

ТОВ «ПЕТ ТЕХНОЛОДЖИЗ»

Illustration

ТОВ «Чернігівський автозавод»

Illustration

ТОВ «ТАН» 

Illustration

ПрАТ «Чернігівський механічний завод»

Illustration

ТОВ «УКРКАРД»

Illustration

ПрАТ «ЧШФ «Елегант»

Illustration

ТОВ «Сівертекс»

Illustration

ТОВ «Текстиль Контакт»

Illustration

ТОВ «Чернігівський хлібокомбінат №2»

потужний Туристичний потенціал

З метою максимального захисту та популяризації культурного та архітектурного спадку Чернігова необхідним є підтримка Європейського Союзу, зокрема всесвітньою організацією ЮНЕСКО. Це певний гарант збереження, убезпечення та контроль за збереженням культурного обличчя міста з 1300-літньою історією.На даний момент Чернігів представлений у попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  • 1100

    років минуло З першої писемної згадки

    За ці сторіччя місто було спочатку столицею великого Чернігівського князівства, потім – центром воєводства у складі Речі Посполитої, козацького полку Гетьманської держави, губернії у складі Російської імперії, обласним центром з часу проголошення незалежності України.

  • 5

    збережених пам’яток домонгольського періоду

    Це і Спаський собор, і Борисоглібський, і Успенська церква, Антонієві печери, Чорна могила. Загалом у місті зосереджено 23 храми, а також низка пам’ятників та пам’ятних знаків.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ НАПРЯМКИ: територія Дитинця, Болдиних гір та чернігівського Подолу, Антонієві печери, літературнИЙ музеЙ М. Коцюбинського. Екскурсійний супровід у місті забезпечують сертифіковані гіди. Культурна спадщина міста Чернігова є невід’ємною частиною світового культурного надбання.
До переліку пам’яток культурної спадщини занесені 445 пам’яток:
● пам’яток археології – 272, з них 233 – національного значення;● пам’яток історії – 96, з них 3 – національного значення;● пам’яток архітектури – 67, з них 28 – національного значення;● пам’яток монументального мистецтва – 9;● пам’яток садово-паркового мистецтва – 1.

орієнтовний обсяг збитків внаслідок втрати, знищення та пошкодження майна складає близько 4,2 млрд доларів США.Чернігів став містом-фортецею на шляху російських військ до Києва. Він не потрапив під окупацію, але сильно постраждав від обстрілів. На його вулицях досі видно сліди від бомбардувань, а в одному з парків з'явився новий цвинтар, де ховали жертв російської агресії. Сьогодні Чернігів помалу повертається до мирного життя, а його жителі вірять, що незабаром на центральній алеї їхнього міста знову можна буде танцювати та радіти життю.