Лист для підтвердження підписки відправлений на вашу пошту
Географічні особливості
Загальна площа - 261,45 км²
Склад громади:мІСТО: Бучаселища міського типу: Ворзель, БабинцісЕЛА: Буда-Бабинецька, Блиставиця, Здвижівка, Луб’янка, Гаврилівка, Тарасівщина, Вороньківка, Раківка, Синяк, Червоне, Мироцьке
● 30 км до центру Києва● Міжнародний вантажний аеропорт Антонов: 5,5 км● Міжнародні аеропорти: Жуляни - 30 км, Бориспіль - 70 км● європейськІ автодороги: Київ-Ковель-Ягодин М-07, Київ- Чоп M-06 – 13 км через T 1001, E95 – 35 км, E101 – 38 км● Місто лежить між невеликими річками Бучею та Рокачем — лівими притоками річки Ірпінь● третина території міста розташована в лісопарковій зоні, Є міський парк з озером “Паркове”, площею 52 га● міжнародна автомобільна дорога державного значення Київ-Ковель-КПП «Ягодин» М-07● Залізнична інфраструктура Бучанської ТГ складається з 1-го залізничного вокзалу та 5 зупиночних платформ● 4 мости автосполучення і 1 залізничного сполучення.
Завдяки винятковим природно-кліматичним умовам селище Ворзель як частина громади набуло популярності насамперед як оздоровча місцевість.
поклади корисних копалин: кварцовий пісок, глина, торф, інших будівельних матеріалів
водні ресурси, зокрема мінеральні води
Під час дії воєнного стану в Україні пріоритетом міжнародного співробітництва є залучення іноземних партнерів до реалізації проєктів відбудови громади, посилення спроможностей муніципалітету реагувати на нові виклики в економічному житті громади. На території Бучанської міської територіальної громади знаходяться експерти у сферах будівництва, логістики, авіабудування, інжинірингу, лісового господарства, ландшафтного дизайну та місцевого туризму
у 2021 році інвестовано 18,2 млн грн з державного та 7,8 млн грн з місцевого бюджету на облаштування під’їзних шляхів до територій медичного та індустріального кластерів. Поданий проєкт на 2022 рік до державного фонду регіонального розвитку щодо будівництва другого етапу під’їзних шляхів (49,3 млн грн), що з’єднає залізницю, територію індустріального парку «Мироцьке» з трасою міжнародного значення М-07.
ТОВ "Індустріальний парк "Мироцьке"малІ ТА середні підприємствА :
75 282 мешканців громади
У Бучанській громаді затверджені такі документи:
активнА громадськІСТЬ З високОЮ духовнОЮ культурОЮ
сприяННЯ розвитку малого та середнього бізнесу, впровадженню інновацій. відкрита, відповідальна влада
курортний центр Київщини, чистА екологіЯ, ВИКОРИСТАННЯ енергоощаднИХ технологіЙ
розвинутиЙ водниЙ, фестивальниЙ, спортивниЙ та зелениЙ туризм
Громада, де безпечно та хочеться жити молодому поколінню
Комфортні умови життя людини
Розвиток місцевої економіки
відносний показник на кожні 1000 мешканців
освіта0,5
Культура0,4
спортивні заклади0,07
Медицина0,2
Адміністративні будівлі0,14
впровадження стратегічних проєктів
Буча є активним членом Асоціації міст України, Бучанський міський голова Анатолій Федорук очолює Київське регіональне відділення та є членом правління АМУ. Місто активно розвиває партнерство з містами країн ЄС та зареєстроване на платформі Сities4Cities.
промисловість та інвестиції
Промисловий сектор економіки громади складається з підприємств літакобудування, дорожнього будівництва, виробництва кондитерських виробів, переробної промисловості, ремонту і монтажу машин та устаткування, транспортних послуг, виготовлення виробів з деревини, виробництва гумових і пластмасових виробів. найбільшІ ПІДПРИЄМСТВА:
Агропромисловий комплекс
ФУНКЦІОНУЮТЬ сільськогосподарськІ підприємствА та сільськогосподарськІ обслуговуючІ кооперативИ. Протягом 2022 року місцевою владою вживалися заходи з метою надання допомоги сільгоспвиробникам громади:
вирощування зернових культур
Вирощування овочів
Садівництво
Розведення птиці
Розведення великої рогатої худоби
Розведення свиней
Туристичний потенціал
Жителі мегаполісів все частіше обирають відпочинок у сільській місцевості. Враховуючи такі тенденції, у 2021 році розроблена проектно-кошторисна документація для проєктів у напрямку «Зелений туризм»
Буча – місто-парк:
⮚ Бучанський міський парк⮚ Парк «Великодній»⮚ Сквер «Чорнобильська трагедія»⮚ Сквер «Олівці»⮚ Сквер імені композитора Л.М. Ревуцького⮚ Сквер імені Т.Г. Шевченка⮚ Сквер з пам’ятним знаком воїнам-інтернаціоналістам⮚ Сквер в межах вулиць Тарасівська-Д. Вишневецького⮚ Київська площа - центральна площа міста ⮚ Площа Героїв Майдану⮚ Будинок Вітольда Камінського⮚ Булгаківські місця. Історико-ландшафтний парк⮚ Історично-архітектурні пам’ятки: дача Євгена Патона, дача Штамма
Місто Буча стало відомим великою кількістю жертв і зруйнованих будівель. Бучанська міська територіальна громада перебувала в окупації – 36 днів. За період окупації, за попередніми даними, загинуло 419 мирних жителів.
За даними Rebuid.UA в громаді зазнали збитків близько 33 тисяч мешканців, що складає 45% від загальної кількості населення.Прямі грошові збитки складають:
● Житлова та присадибна забудова – 124 млн доларів;● Соціальна інфраструктура – 98,65 млн доларів;● Промислова інфраструктура – 14,9 млн доларів;● Інша інфраструктура – 18,47 млн доларів.
У громаді з 2014 року зареєстровано понад 8500 внутрішньо переміщених осіб. Ми шукаємо способи відбудувати більше 3000 пошкоджених об’єктів, з яких 90% житлові, створити умови для відновлення, розвитку та появи нових бізнесів, побудувати 2 нові сучасні школи та 5 дитячих садків, нову багатопрофільну лікарню на базі діючого Київського обласного центру ментального здоров’я.
Федорук Анатолій Петрович
au.vog.adar-ahcub%40adamorg08292. Київська обл., м. Буча, вул. Енергетиків 12