Лист для підтвердження підписки відправлений на вашу пошту
Географічні особливості
Загальна площа - 375.3 км 2
Склад громади: місто: Маріуполь Села: Агробаза, Бердянське, Виноградне, Покровське, Піонерське, Приазовське, Приморське, Приміське, Червоне, Шевченко, Широка Балкаселище міського типу: Старий Кримселище: Рибацьке
● Потужний промисловий і торговельний центр на південному сході України● Найбільший порт на Азовському морі, серце металургійної промисловості● Знаходиться на перехресті транспортних шляхів● Знаходиться на перехресті внутрішніх і зовнішньо-економічних вантажних потоків● Автошляхи М14, Е58, Н20 і Т0803 зв’язують місто з містами України й країнами зарубіжжя● Залізнична станція «Маріуполь» сполучує у північному та західно-південному напрямках● Станція «Маріуполь – Сортувальний» виконує єднальну функцію між морським портом і мережею магістральних шляхів● Маріупольський морський торговельний порт забезпечує торгівлю із 130 країнами світу й входить в четвірку провідних портів
Природні ресурси
Інвестиційна привабливість
Компоненти, що складають сприятливий інвестиційний клімат:● Велика кількість пошкоджених та зруйнований будівель у місті (потенціал ринку збуту)● Морськй порт (потенціал морських перевезень)● сировинні ресурси в межах області (ресурсний потенціал)● Населення з інженерною та технічною освітою (трудовий потенціал) ● Можливість розміщення на території індустріального парку
449126 мешканців громади
на 01.01.2021 року
Відсоток працеспроможного населення
розроблені та затверджені:
відносний показник на кожні 1000 мешканців Станом на 23.02.2022
освіта0,38
Культура0,9
Спортивне виховання1.5
Медицина0,66
Адміністративні будівлі1.2
Станом на 23.02.2022
Міцне здоров’я
Чиста вода та належні санітарні умови
Сталий розвиток міст та спільнот
впровадження стратегічних проєктів
Станом на 23.02.2022
промисловість та інвестиції
Станом на 23.02.2022, найбільші Бюджетоутворюючі галузі промисловисті: Металургійне виробництво, Машинобудування, Виробництво промислових газів - представлені підприємствами:
ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча»
найбільше підприємство Приазов'я та Донецької області, один з найбільших експортерів України. Має повний металургійний цикл, забезпечує сировиною (переважно агломератом) інші металургійні підприємства України. Комбінат експортує свою продукцію в понад 50 країн світу.
ТОВ «МАГМА»
сучасний виробничий комплекс, що має спеціалізовані виробництва і випускає складну технічну продукцію: нестандартне обладнання для різних галузей промисловості, підйомно-транспортне обладнання і запчастини для підприємств металургійної, гірничодобувної галузей, морських і річкових портів, машин і устаткування коксохімічних підприємств.
ТОВ «ІНГАЗ»
один з провідних українських виробників і постачальників інертних газів високої чистоти, повірочних та технічних газових сумішей, а також сумішей спеціального призначення на ринку Українита зарубіжжя.
Основним підприємством сільськогосподарської галузі міста є ДП "ІЛЛІЧ-АГРО ДОНБАС": Вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур, зернових культур – горох, пшениця, кукурудза, соняшник та інші.
Аграрний комплексСтаном на 23.02.2022
Основним підприємством аграрного комплексу є Маріупольський МЕЗ «Сателіт», який забезпечує переробку насіння олійних культур. Добова потужність заводу - 1500 т олії.
Станом на 23.02.2022
Пам’ятки історії, архітектури й визначні місця, пов’язані з життям і діяльністю видатних діячів минулого
Обласний академічний драматичний театр, філармонія, 3 сучасних кінотеатри, 8 виставкових залів і музеїв, виставковий центр, 6 палаців культури (та 4 філії);7 мистецьких шкіл; централізована бібліотечна система з 15 філіями;
Три великі пляжні локації: Центральний, Лівобережний і пляж «Піщаний»
Міський сад, Приморський парк, парк «Веселка», площа Свободи, Театральний сквер, Ювілейний парк ім. Гурова та «Екстрим-парк»
Великі спортивно-видовищні установи: критий стадіон, басейни, льодова арена, виставкові зали, центри дозвілля для молоді й дітей
Російські окупанти перетворили Маріуполь на місто-привид. Зруйновані будинки, вирви від авіабомб та пусті вулиці - такий вигляд зараз має місто, що до 24 лютого 2022 року було яскравим туристичним місцем. За попередніми підрахунками на відновлення міста знадобиться не менше 14,5 мільярдів доларів США. Ініціативу погодились підтримати USAID, ЄБРР, Світовий банк, а також компанії SCM та Метінвест.
З 41489 будівель:
Багатоквартирні будинки, гуртожитоки2275 було
Приватні будинки38895 було
Заклади освіти168 було
Медичні заклади (комунального підпорядкування)15 було
Заклади культури39 було
Заклади спорту46 було
Адміністративні будівлі51 було
Бойченко Вадим Сергійович
38 (067) 345 -1555; 38 (050) 345 -1555 au.vog.adarlopuiram%40noitpecer