13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

звернення голови громади Дмитра Орлова до учасників REBUILD UKRAINE 2023

ПРОЄКТИ, які БУДУТЬ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА REBUILD UKRAINE 2023

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Центр розвитку дитини

Центр розвитку дитини буде функціонувати на базі дошкільного навчального закладу «Сопілочка» №16 для охоплення дітей міста та прилеглих територій різними формами навчання та відпочинку. Загальна кількість дітей, які будуть охоплені, становить 360 осіб.
У закладі буде сформовано потужне фізкультурно-оздоровче середовище. Основні його об’єкти — спортивна зала, спортивний майданчик, плавальний басейн. Для реалізації поставлених завдань необхідно провести:
- капітальний ремонту ігрових та спортивних майданчиків;
- поточний ремонт спортивної зали та придбання спортивного інвентарю;
- капітальний ремонт плавального басейну;
- поточний ремонт приміщень, придбання сучасного обладнання та меблів;
- капітальний ремонт укриття;
- капітальний ремонт пожежної та охоронної сигналізації;
- улаштування цілісності огорожі для побутової безпеки учасників освітнього процесу.

Оціночна вартість: 396 156 €

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Школа, в якій хочеться навчатись

Реалізація даного проєкту буде здійснюватися на базі Енергодарського багатопрофільного академічного ліцею, який охопить 1100 чоловік.Нова українська школа передбачає зміни у ключових підходах до освітнього процесу. Відходимо від старого та застарілого. Попереду новітня школа! Для цього створюємо сучасний освітній простір, як необхідну складову забезпечення якісного освітнього процесу, який буде відповідати сучасним вимогам. Діджиталізація буде пронизувати весь заклад та набуде масштабного характеру. Для реалізації поставлених завдань необхідно провести:- капітальний ремонт фасаду;- поточний ремонт приміщень та придбання сучасного обладнання;- капітальний ремонт захисної споруди закладу;- капітальний ремонт пожежної та охоронної сигналізації та улаштування цілісності огорожі для побутової безпеки учасників освітнього процесу;- капітальний ремонт спортивного стадіону.

Оціночна вартість: 958 517 €

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Відновлення Центру надання адміністративних послуг

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) є важливою інституцією для покращення якості життя мешканців та сталого розвитку економіки міста. Завдяки ЦНАП громадяни можуть отримати велику кількість адміністративних послуг, відвідавши лише одну установу.
До окупації ЦНАП надавав 196 адміністративних послуг та обслуговував не лише місто Енергодар, а й мешканців сусідніх громад -- майже 50 000 тис. осіб.
Відновлення роботи ЦНАП є важливим кроком у налагоджені сталого життя міста після його деокупації, громадяни зможуть відновити необхідні документи та отримати інші адміністративні послуги та соціальні пільги і субсидії. Доступ до основних державних послуг є фундаментальним для окремих людей і підприємств, щоб відновитися від впливу війни. Для відновлення роботи ЦНАП потрібно провести ремонтно-будівельні роботи та забезпечити його працівників обладнанням необхідним для надання адміністративних послуг.

Оціночна вартість: 234 000 €

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

КОМПЛЕКС ДЛЯ СОРТУВАННЯ ТА ПЕРЕРОБКИ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ, БУДІВЕЛЬНОГО СМІТТЯ, ДЕРЕВИНИ І ЗНОШЕНИХ ШИН

В умовах стрімко зростаючого об'єму відходів і забруднення довкілля, питання ефективного використання ресурсів та переробки відходів стоїть дуже гостро. Переробка відходів має значний позитивний вплив на екологію та природне середовище. Цей процес сприяє збереженню ресурсів, зниженню викидів, створенню нових робочих місць і підвищенню екологічної свідомості. В м. Енергодар застосовується стара система поводження з відходами, яка забезпечувала лише збирання та накопичення на полігоні твердих побутових відходів, що негативно впливає на довкілля міста. В межах реалізації проєкту планується будівництво нової напівавтоматичної сортувальної лінії для роздільно зібраних твердих побутових відходів потужністю від 30 000 т/рік. Завдяки даній лінії буде оброблятися та відправлятися на переробку 60-70% відходів міста, а саме: папір, скло, пластик, метал, будівельні матеріали, деревина та шини. Передбачається використання частини відходів, що не піддаються переробці, на RDF-паливо як джерела відновлювальної енергетики.

Оціночна вартість: 2 880 000 €

 • Об'єкти комунальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Будівництво інформаційних систем та центру обробки даних міста Енергодар

До даного часу в місті відсутня власна мережа передачі даних, всі структурні підрозділи Енергодарської міської ради, навчальні заклади будували та проводили закупівлю ІТ-обладнання виходячи з власних потреб.
Будівництво центру обробки даних міста Енергодар вирішить всі вищевказані проблеми та дозволить:
- централізувати технологічні та офісних послуги міських муніципальних служб та підприємств;
- своєчасно та якісно вирішувати проблеми міста;
- підвищити ефективність використання бюджету міста та його установ на ІТ;
- забезпечити впровадження та підтримку централізованої моделі безпеки;
- забезпечити безпечне та надійне зберігання даних;
- забезпечить підвищення ефективності використання мереж;
- знизити витрати на утримання і обслуговування ІТ міста.

Оціночна вартість: 3 263 320 €

 • Об'єкти комунальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Молодіжний хаб та Координаційний центр з військово-патріотичного виховання

Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину. Тому планується організована робота міського Координаційного центру з національно-патріотичного виховання та Молодіжного хабу для 3445 вихованців. Для цього необхідно зробити осередок практичної роботи з дітьми, простір європейського зразка, який, по своїй суті, буде осередком практичної роботи з учнівською молоддю.В умовах сьогодення, посилення сучасних загроз та викликів, національно-патріотичне виховання є важливим безпековим чинником, оскільки головна мета для підростаючого покоління – підготовка та виховання самовідданих громадян, свідомих захисників Батьківщини.Для реалізації поставлених завдань необхідно провести:- поточний ремонт приміщень та придбання обладнання та устаткування для Молодіжного хабу та Координаційного центру з військово-патріотичного виховання.

Оціночна вартість: 133 882 €

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
  ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

ПРОЄКТ ЦЕНТР ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ТА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я «ЩАСЛИВА НАЦІЯ»

Війна, розпочата російською федерацією проти України, має значний негативний вплив на психологічний стан дітей та їх батьків, що невід’ємно впливає на здатність та бажання отримувати нові знання та брати участь у навчальних процесах.Тому сьогодні діти, їх батьки та вчителі потребують психологічної підтримки й допомоги, щоб справлятися зі стресом та іншими труднощами наслідків війни. Не всі й не одразу визнають, що їм потрібна допомога, але повномасштабне вторгнення вже змінило кожного з нас.
Для вирішення вищевказаних проблем громада планує забезпечити діяльність Центру психологічної підтримки та ментального здоров’я «ЩАСЛИВА НАЦІЯ», який сприятиме встановленню тісних зв’язків між учасниками освітнього процесу, наданню консультацій, психологічної підтримки та навчанню прийомам зняття стресу, першої допомоги, а також проведенню корекційних занять із здобувачами освіти їх батьками та вчителями. Даний центр буде функціонувати в приміщенні ДНЗ№5 та охоплювати близько 5000 дітей та дорослих міста.
Для реалізації поставлених завдань необхідно провести:
- поточний ремонт приміщень та придбання обладнання та устаткування.

Оціночна вартість: 46 869 €

 • Об'єкти соціальної інфраструктури

ПРІОРИТЕТИ міжнародного співробітництва

Illustration
  Відновлення об’єктів критичної інфраструктури та житлового фонду громади після деокупації міста;
  Обмін технологіями, ноу-хау та найкращими практиками в галузі енергетики, стійкого розвитку та ядерної безпеки;
  Розвиток та покращення інфраструктури міста, зокрема транспортної, комунальної, логістичної тощо;
  Розвиток/підтримка малого та середнього підприємництва;
  Співпраця з міжнародними фінансовими установами та донорськими організаціями для залучення експертних, технічних та фінансових ресурсів на реалізацію проєктів міського розвитку.

Географічні особливості

Illustration
 • Загальна площа - 6350,1 гаЗАПОРІЗЬКА область

  Склад громади: Місто: Енергодар

● розташоване в південній частині України, на лівому березі Каховського водосховища● відстань до обласного центру (м. Запоріжжя) - 124 км, до автодороги Кам'янка-Дніпровська-Бердянськ - 7 км, до аеропорту в м. Запоріжжя - 132 км.● станом на 01.01.2022 транспортне сполучення з містом здійснювалось залізничним та автомобільним транспортом.

Природні ресурсита землі громади 

 • 25,5% території громади — природно-заповідний фонд місцевого значення

  ландшафтні заказники «Водянські кучугури» площею 825 га та «Іванівський бір» — 797,3 га.

ЗЕМЛІ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У ВЛАСНОСТІ, ГА:

Illustration

Інвестиційна привабливість 

Зберігаючи свою енергетичну спрямованість, Енергодар може активно розвивати інші сектори економіки, що створить широкі можливості для інвесторів після деокупації міста. Наявність вільних промислових приміщень, земельних ділянок та об’єктів нерухомості дає можливість розвивати нові види діяльності в місті.

 • Протягом 2008-2021 рр. кредитний рейтинг міста Енергодар є одним із найвищих серед українських міст. У 2021 році рейтинг міста було підвищено до рівня uaАА+, прогноз «стабільний».

 • Рівень інвестиційної привабливості Енергодар у 2021 році визначено на рівні uaINV4 (високий рівень).

Навколо міста Енергодара розташовані села, які мають потужний сільськогосподарський потенціал. Завдяки цьому місто має унікальну можливість стати потужним логістичним хабом або центром переробки сільськогосподарської продукції.

МЕХАНІЗМИ РАЦІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ ГРОМАДИ ТА ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ:

  Затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Енергодара
  Розроблена та затверджена Програма розвитку земельних відносин на території м.Енергодара на 2021-2025 роки.
  Розроблено інвестиційний паспорт громади, в якому зазначені вільні земельні ділянки комунальної власності, площі та об’єкти, які перебувають на балансі підприємств приватної та державної форми власності

52 237 МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ

СТАНОМ НА 01.01.2022 

Стратегічні напрями та цілі розвитку

Місто – дружнє до довкілля

● збереження та розвиток водних ресурсів● зниження техногенного навантаження на довкілля● підвищення екологічної відповідальності бізнесу і мешканців

Місто, відкрите до інвестицій та розвитку бізнесу

● лідер національної енергетики● розвиток малого та середнього бізнесу● залучення та підтримка інвестицій

Місто, комфортне та зручне для проживання

● привабливе, сучасне, безпечне міське середовище● ресурсоефективна та сучасна система життєзабезпечення міста● якісні соціальні послуги

В ГРОМАДІ РОЗРОБЛЕНІ ТА ЗАТВЕРДЖЕНІ:

  Стратегічний план розвитку міста Енергодар до 2027 року
  Генеральний план міста Енергодар
  План зонування території міста Енергодар
  Детальні плани територій
  План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста на період до 2030 року
  Програма соціально-економічного та культурного розвитку Енергодарської міської територіальної громади на 2022-2024 роки (незатверджена, у зв’язку із окупацією міста)

КІЛЬКІСТЬ ОБ’ЄКТІВ СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ 

СТАНОМ на 01.01.2022

освіта26

Культура9

Спорт7

Медицина2

monument1Created with Sketch.

Адміністративні будівлі2

впровадження стратегічних проєктів

Illustration

Молодіжний бізнес консалтинг центр «Резидент»

Партнери: «Проєкт міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проєкт ПРОМІС)
Мета проєкту – стимулювання розвитку молодіжного підприємництва та стартап культури серед студентів та молоді міста.
Створено робочий креативний простір, впроваджено освітню програму з підприємництва «Starter», організовано кібер клуб, відкрито школу з робототехніки та програмування «RoboCode».

Illustration

Проєкт «Ти не один»

Партнери: «Канадський фонд місцевих ініціатив», Програма U-LEAD з Європою.
Мета проєкту – допомога мешканцям міста з групи ризику (самотні люди, люди з обмеженими можливостями, сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах). В рамках проєкту: створено багатоканальний call-центр, до якого можуть звертатись люди, що потребують допомоги, розроблено мобільний додаток «Місто у твоїй кишені», орендовано велосипеди для більш швидкого пересування волонтерів містом та проведено для них навчальні тренінги та ін. Більше 300 родин отримали допомогу, у тому числі, і під час карантину, спричиненого короновірусною інфекцією COVID-19.

Illustration

Покращення якості надання адміністративних послуг

За підтримки U-LEAD з Європою.
В рамках проєкту: Центр надання адміністративних послуг «Єдиний офіс» отримав нове сучасне приміщення, нові меблі та орг.техніку, розширив перелік послуг для населення.
Проєкт реалізовано до повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Після окупації міста приміщення ЦНАПу пошкоджено, обладнання розграбовано.

напрямки розвитку місцевої економіки

Пріоритетні сектори економіки:

 • Промисловість

 • Безпека

 • Artboard 30

  Екологія

 • icon-communal-payments-default@1xCreated with Sketch.

  Комунальне господарство

 • Освіта

 • Охорона здоров’я

 • Соціальні послуги

Основні завдання:

  Відновлення роботи комунальних підприємств міста, закладів соціальної сфери та охорони здоров’я, забезпечення їх необхідною матеріально-технічною базою;
  Створення фонду відновлення Енергодара;
  Забезпечення співпраці із сусідніми громадами з метою консолідації ресурсів для вирішення нагальних проблем;
  Ефективне впровадження енергозберігаючих технологій, залучення в усі сфери життєдіяльності міста інвестицій і кредитних ресурсів, міжнародної технічної допомоги та донорських організацій, направлених на заощадження енергоресурсів;
  Сприяння відкриттю закладів вищої та професійно-технічної освіти з підготовки фахівців у сфері енергетики;
  Залучення інвестицій у будівництво мосту через Каховське водосховище та створення індустріального парку;
  Надання преференцій для бізнесу в зоні дії атомної станції;
  Запровадження механізмів фінансово-кредитної підтримки малого та середнього бізнесу;
  Налагодження побратимських відносин у сферах муніципального управління, освіти, культури, спорту, реалізації спільних проєктів.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Стратегічною галуззю економіки Енергодарської громади до повномасштабного вторгнення та окупації була енергетика. Енергодар відомий завдяки Запорізькій АЕС та Запорізькій ТЕС – двом енергетичним гігантам, які виробляли понад 25% всієї електроенергії України.

ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», має 6 енергоблоків загальною потужністю 6000 МВт. У 2021 році обсяг виробленої електроенергії склав 36,1 млрд кВт/год. До окупації міста чисельність персоналу підприємства становила 11 226 осіб. Питома вага надходжень до загального фонду бюджету міста сягала 68,9%.

Illustration

руйнування

Достовірну та уточнену інформацію щодо зруйнованих та пошкоджених об’єктів можливо надати лише після деокупації території Енергодарської міської територіальної громади та фактичного обстеження всіх об’єктів відповідних секторів

Станом на 01.09.2023 пошкоджено близько 350 об’єктів, серед яких:

  Fichier 1false
  Завод нестандартного обладнання і трубопроводів
  Fichier 1false
  Завод спеціальних конструкцій
  Fichier 1false
  Об’єкти промислового комплексу та інженерно-транспортної інфраструктури на території Запорізької атомної станції та Запорізької теплової станції
  Fichier 1false
  3 дошкільні заклади освіти, музична школа, спеціалізована медико-санітарна частина, адміністративна будівля виконавчого комітету
  Fichier 1false
  Профілакторій ВП «ЗАЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» (лікувальний і спальний корпуси), готель, вузол зв’язку (адмінбудівля) та промислові об’єкти ВП «ЗАЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», будівля автовокзалу
  Fichier 1false
  енергетична інженерна інфраструктура, вулиці і дороги міста
  Fichier 1false
  руйнується золовідвал ВП «Запорізька ТЕС» АТ «ДТЕК «Дніпроенерго» і розпиляється тонкодисперсна зола, погіршуючи стан природного середовища через недотримання технології її зволоження, проїзд автівок через золовідвал
Illustration

енергодарська міська територіальна громада потребує вашої допомоги та підтримки у відновленні

ДМИТРО ОЛЕГОВИЧ ОРЛОВ

Начальник Енергодарської міської військової адміністрації

Юридична адреса: 71502, м. Енергодар, вул.Курчатова, 11 Фактична адреса: 69107, м. Запоріжжя, пр-т Соборний, 164E-mail: au.vog.ne%40mda Контактна особа: Самойдюк Іван Гнатович - перший заступник міського голови, телефон +380996531213, е-mail: mf.au%40iis