25-26 ЛИСТОПАДА 2025 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

25-26 ЛИСТОПАДА 2025 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

матеріали виступу громади на REBUILD UKRAINE 2023

звернення голови громади Олександра Маркушина до учасників REBUILD UKRAINE 2023

Проєкти, що були представлені на REBUILD UKRAINE 2023

Illustration

ІРПІНСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА

Орієнтовна вартість проєкту 10 000 000 EUR

До війни в ДЮСШ здобували навички та підвищували свою спортивну майстерність 580 вихованців. Розвивалися такі види спорту: бокс, дзюдо, волейбол, регбі, тхеквондо ВТФ, футбол, футзал, баскетбол, спортивне орієнтування. в результаті ворожих бомбардувань та пожежі повністю зруйновано адміністративну будівлю ДЮСШ та малий спортивний зал, пошкоджено покрівлю на великому спортивному залі та спортивні майданчики.

Illustration

СПЕЦІАЛІЗОВАНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА МИСТЕЦЬКОГО ПРОФІЛЮ №1 ІМЕНІ А.С. МАКАРЕНКА

Орієнтовна вартість проєкту 2 000 000 EUR

Перед війною тут навчалося 1065 учнів, працювало 65 педагогів. У 2021 році відкрито новий корпус закладу на 900 учнів. Кабінети обладнані сучасними мультимедійними засобами навчання, створено ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами, облаштовано спортивну, гімнастичну та актову залу, їдальню, медіатеку та спортивні майданчики. У результаті збройної агресії росії 50% будівлі зазнало ушкоджень.

Illustration

ЦЕНТРАЛЬНИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Орієнтовна вартість проєкту 15 000 000 EUR

Центральний будинок культури був головним культурно-творчим простором міста, міською пам'яткою архітектури. Глядацька зала вміщувала 484 гостей. Також тут працювали 8 постійно діючих творчих колективів, в яких займалися понад 150 учасників. Внаслідок запеклих боїв будинок культури зазнав значних руйнувань. Уціліла тільки вхідна група.

Illustration

КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЬНИЙ ЦЕНТР «ДОРОГА ЖИТТЯ»

Орієнтовна вартість проєкту 3 400 000 EUR

До війни клуб «Романівка» був творчим простором, в якому можна було змістовно проводити час, гуртуватися навколо традицій, навчати дітей творчості і просто спілкуватись. Тут працювали дитячі гуртки, Займалися рок-гурт і школа барабанщиків, проходили концерти, вистави та святкові заходи культурно-просвітницького змісту. У березні 2022 року клуб був зруйнований російськими окупантами.

Illustration

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №2 «ВЕСНЯНКА»

Орієнтовна вартість проєкту 2 380 400 EUR

Заклад дошкільної освіти №2 «Веснянка» Ірпінської міської ради працює у приміщенні, побудованому 100 років тому. Тут працювало 27 педагогів та виховувалося 163 дитини. Особливістю закладу була тепла атмосфера сімейного затишку. Попри старе приміщення, дитсадок був забезпечений сучасною технікою для розвитку та навчання дітей і необхідним дидактичним матеріалом. Будівлю закладу пошкодив снаряд.

Illustration

ЖИТЛОВІ БУДИНКИ вул. Варшавська, 95

Орієнтовна вартість проєкту 69 482 EUR

Будинок чотириповерховий, цегляний. Дах із металочерепиці. Загальна площа будинку – 2071.10 кв. м. Кількість квартир - 48. У будинку проживали багато пенсіонерів і сімей із дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку. Серед мешканців були переселенці з Криму, Луганська, Донецька, Краматорська та Херсона. Чимало сімей захисників України. Після вторгнення будинок пошкоджений.

Illustration

ЖК "Джерело" вул. Толстого, 50

Орієнтовна вартість проєкту 276885 EUR

Будинок шестиповерховий. Загальна площа будинку – 1819 кв. м. Кількість квартир – 28. Проживало 90 мешканців. Після вторгнення повністю знищено дах та частково стіни верхнього поверху. Пошкоджено фасад будинку. Вибиті вікна, балконні блоки, відсутні комунікації. 6 квартир вигоріло до тла.

Illustration

ІРПІНСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА З ПОГЛИБЛЕНИМ ЕКОНОМІКО-ПРАВНИМ ВИВЧЕННЯМ №2

Орієнтовна вартість проєкту 221 000 EUR

Школу відвідували 1698 учнів, працювали 93 педагоги. Заклад входить до мережі соціально-спортивних шкіл фонду «Реал Мадрид», що здійснюють місію залучення до спорту, навчання, розвитку особистості та соціалізації дітей з малозабезпечених сімей та дітей з груп ризику. У результаті збройної агресії російських військ будівлю школи пошкоджено.

Illustration

АКАДЕМІЧНИЙ ЛІЦЕЙ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БІОРЕСУРСІВ ТА пРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

Орієнтовна вартість проєкту 2 500 000 EUR

Реалізує освітні програми за такими напрямами навчання: інформаційно-технологічний, філологічний, біолого-хімічний, фізико-математичний, економічний. Тут навчається 415 учнів. Працюють висококваліфіковані педагоги ліцей отримав потужну навчально-матеріальну базу. У результаті збройної агресії російських військ будівлю школи пошкоджено.

Illustration

ДЕРЖАВНИЙ ПОДАТКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Орієнтовна вартість проєкту 27 000 000 EUR

Заклад вищої освіти зі 100-річною історією. Єдиний в Україні, що підпорядкований Міністерству фінансів і готує фахівців у сфері фінансів. Податковий університет – alma mater для понад 5 000 студентів, 335 науково-педагогічних працівників, близько 200 аспірантів.Активні бойові дії не пройшли безслідно для матеріальної бази університету. Руйнувань зазнали 6 студентських гуртожитків, 4 навчальних та адміністративний корпуси, спортивний комплекс. В цілому, частково або повністю знищено 50% інфраструктури ДПУ.

Illustration

ІРПІНСЬКА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ІМ. М. РИЛЬСЬКОГО

Орієнтовна вартість проєкту 27 000 000 EUR

Ідея нового проєкту - створення єдиного, прозорого, безперервного, текучого простору, вільного від поділу стінами, що дозволяє вільну взаємодію його різних елементів, без фізичних перерв і глибокої взаємодії між внутрішнім простором нової бібліотеки та зовнішнім виглядом.

Illustration

ІРПІНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Орієнтовна вартість проєкту 1 923 340 EUR

У музеї пошкоджені вікна, ганок і дах. Приміщення потребує розширення, перепланування та концептуального переосмислення. для створення повноцінного музею із сучасною експозицією потрібно виділення більших площ за рахунок переміщення на іншу локацію установи Пенсійного фонду. обов’язкова потреба обладнання музею усіма супутніми функціями, створення маршруту експозиції, створення безбар’єрного середовища.

Illustration

ЖК «New York Towers»

Орієнтовна вартість проєкту 20685 EUR

Два будинки по 16 поверхів. Технологія будівництва – монолітно-бетонна. Кількість квартир – 318. Було заселено близько 75% квартир. Пошкоджені: парапет даху, віконні блоки в квартирах, стіни з газоблоку в деяких квартирах, фасадне утеплення та оздоблення, озеленення, благоустрій, дитячий майданчик.

Illustration

ОСББ «МЕЧНИКОВА, 109-А»

Орієнтовна вартість проєкту 187000 EUR

Будинок на 142 квартири із вбудованими нежитловими приміщеннями. Загальна площа 8257,0 кв. У під’їздах від уламків пошкоджені вікна, стіни, плитка на підлозі. Вибито понад 250 вікон, з яких більше 150 – панорамні. Повністю зруйновано декілька квартир. 11-й поверх будинку у другій секції є аварійним.

Illustration

ОСББ «ГРОМАДЯНСЬКА, 4»

Орієнтовна вартість проєкту 39540 EUR

Загальна площа будинку – 2515,7 кв. м. Кількість квартир – 43. Проживало 129 мешканців, із них – 27 дітей. Пошкоджено: фасад, міжповерхові бетонні перекриття 1,2,3 поверхів, 15% вікон.1 квартира згоріла.

Географічні особливості

Illustration
  • Загальна площа - 11 705,5 га

    Склад громади: місто Ірпіньсела: Михайлівка-Рубежівака, Забуччя, Козинці, Діброва

● Ірпінь — місто обласного значення у передмісті Києва. Розташоване на річці Ірпінь● 1 залізнична станція ● Міжнародний вантажний аеропорт «Антонов»● E373, E40 - дві міжнародні дороги в напрямку Європейського Союзу

79 950 мешканців громади

  • 69%

    Відсоток працеспроможного населення

У Ірпінській громаді затверджені такі документи:

    Програма соціально-економічного та культурного розвитку громади на 2023 рік та основні напрями розвитку на 2024-2025 роки

Після деокупації Ірпеня міська влада закликала архітекторів, дизайнерів, проєктувальників, транспортників, спеціалістів з міського планування та інших спеціалістів до робочої групи зі сталої відбудови Ірпеня. На заклик відгукнулося близько 300 волонтерів з України, Європи та Америки, яких об’єднали в проєкт Irpin Reconstruction Summit, щоб відновити Ірпінь вже сьогодні, а не чекати завтра.

  • В 2022 році заплановано будівництво МИСТЕЦЬКОГО ЦЕНТРУ «IRPIN ART HOUSE»

    Illustration

    Центр творчості та мистецтва міжнародного рівня. розроблено концепцію та виділено землю під будівництвоПроєкт передбачає розміщення:● школи мистецтв● музей сучасної культури міста● галерея для скульпторів, художників, фотохудожників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва● простір для реалізації творчих ініціатив громадськості● виставковий центр для проведення всеукраїнських та міжнародних мистецьких виставокМета центру:● формування інноваційної культури та розвитку підприємницьких здібностей у дітей та молоді● ефективна інформаційна інфраструктура підтримки підприємництва● підвищення конкурентоспроможності підприємців● підвищення кваліфікацій та започаткування власної справи, створення нових робочих місць

кількість об’єктів соціальної інфраструктури на території громади 

відносний показник на кожні 1000 мешканців станом на 23.02.2023

освіта0,7

Культура0,8

Спортивне виховання1,02

Медицина0,15

впровадження стратегічних проєктів

Illustration

станція очищення та знезалізнення води

забезпечує питною водою 75% населення міста, здатна очищати до 20 тисяч кубометрів води на добу. На її зведення витратили 55 млн грн із бюджету розвитку міста Ірпеня.У результаті активних бойових дій було пошкоджено: станція 2-го підйому з будівлею, резервуари чистої води, паркан, покрівля КНС 12 та КНС 17, водонапірна башня. Знищено майже всю техніку. В серпні 2022 року пошкоджену станцію відремонтували й запустили в роботу.

Illustration

медичний центр та розвиток медицини

● відділення невідкладних станів● гінекологія та пологове відділення● дитячий стаціонар із реанімацією● операційний блок● амбулаторія загальної практики – сімейної медицини● нфекційне відділення ● власна система забезпечення киснемБудували за кошти бюджету громади - 150 мільйонів гривень.

Illustration

навчальні заклади

Завдяки своїй популярності Ірпінь став містом молодих сімей, За 6 років в Ірпені збудувано п’ять комунальних дитячих садків ДНЗ №7 “Бджілка”, ДНЗ №8 “Колібрі”, ДНЗ №5 “Віночок”, ЗДО №12 “Смайлик”, ЗДО №10 “Знайко”, зведено нові великі корпуси шкіл №1 і №17 та цілий поверх у школі №2, відкрито два ліцеї. Водночас завдяки сприятливому інвестиційному клімату в місті відкрилося чимало приватних шкіл і дитсадків.

Illustration

новий корпус школи мистецького профілю

Новий корпус школи №1 – це, фактично, ще один повноцінний заклад освіти, який наша громада звела та повністю облаштувала лише за власні кошти. Тепер школа №1 може прийняти понад 1100 учнів. Тут є два спортзали, актова зала, бібліотека і своя окрема їдальня. Крім того, ми повністю оновили й шкільний двір – зараз він із сучасними біговими доріжками, новими спортмайданчиками і красивими клумбами.

Illustration

Місто парків

шість парків, плюс іще декілька більших і менших скверів. У кожному – акуратні газони, декоративні дерева, багато квітів, пішохідні й велосипедні доріжки та лавочки, дитячі й спортивні майданчики. У парках працювали пункти прокату велосипедів, веломобілів, електромобілів, самокатів, роликів, гіроскутерів, скейтів тощо.

Illustration

Міська набережна Ірпеня

масштабна відпочинково-спортивна зона довжиною 3 км. Вздовж усієї набережної прокладені доріжки для пішоходів і велосипедів, установлено понад 200 лавочок та арт-об’єктів. обладнані місця для риболовлі, комплекси для пікніків, гамаки, лежаки, дитячі майданчики та спортивний компекс відкритих майданчиків для тренувань - два футбольних поля, баскетбольний і волейбольний майданчики, зона кросфіту та один з найбільших відкритих скейт-парків країни.

Illustration

Реконструкція та відновлення 4 багатоповерхових будинків з італійським Фондом «Terre des Hommes»

У співпраці офіційної робочої групи Ірпінської міської ради «Irpin Reconstruction Summit» з італійським Фондом «Terre des Hommes» та за підтримки Українського гуманітарного фонду у місті Ірпінь відновили 4 багатоповерхові будинки, що охоплюють 450 квартир, де проживає 1230 мешканців.

Illustration

Відновлення ДНЗ№6 “Радість”

Уряд Литовської Республіки профінансує реконструкцію ДНЗ№6 «Радість». Частково демонтують, частину, яка згоріла та зроблять надбудову. Садок буде приведений з радянських до сьогоденних норм. Будуть два ліфти - один інклюзивний, один технічий, збільшиться актова та спортивна зала, буде клас інформатики, також дві додаткові групи по 20 дітей. Також буде укриття. Збільшиться кількість дитячих майданчиків.

Illustration

Відновлення садочку “Віночок”

Будівництво нового дошкільного закладу на 300 дітей, розпочалося у 2021 році. У травні 2022 року його планували ввести в експлуатацію, але бойові дії в Ірпені не дозволили здати його в експлуатацію. Наразі рівень готовності самої будівлі складає близько 80%. Місто-побратим Ірпеня – місто Кашкайш (Португалія) надали кошти у розмірі 500 тис. євро на завершення будівництва нового дитячого садочку .

Illustration

Відновлення школи №12 з компанією СОКАР

компанія «SOCAR Energy Ukraine» відновила пошкоджену Ірпінську школу №12. 1 вересня 2022 року учні прийшли до відремонтованої школи №12, яка ще декілька місяців тому була напівзруйнована загарбниками. Тепер вона має новий дах, вікна та вітражі, оновлений фасад, відремонтовані класи та кабінети, спортзал, який найбільше постраждав від вибуху, а також установлені в бомбосховищі санвузли.

промисловість та інвестиції

Інфраструктура громади зазнала значних руйнувань внаслідок агресії російської федерації. Значною мірою постраждали промислові підприємства, що розташовані на території громади.Економічний потенціал промисловості формували: обробна промисловість; виробництво гумових та пластмасових виробів, хімічна промисловість i промисловість по виробництву меблів, виробництво інших неметалевих виробів (будматеріалів) тощо; виробництво і розподілення електроенергії, газу та води, серед яких переважав недержавний сектор, частка якого у загальному обсязі промислового виробництва складала близько 95%.

Найбільші промислові підприємства, які зруйновані внаслідок збройної агресії російської федерації:

Новою Стратегією розвитку Ірпінської міської територіальної громади на 2022-2032 роки передбачено впровадження прогресивних фінансових технологій підтримки малого підприємництва, фінансових стимулів, мікрокредитування тощо. Головний акцент робиться на розвиток екологічно дружнього бізнесу.

    Політика місцевої влади спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу. В громаді працює Єдиний дозвільний центр.
    Підприємці, які реєстрували свій бізнес на території Ірпінської громади, отримують можливість орендувати земельні ділянки за пільговими ставками.
    офіс підтримки підприємництва «I-SMART» надає допомогу у написанні грантів; супроводі та звітуванні перед донорськими організаціями; проведенні семінарів щодо діючих програм підтримки бізнесу; підтримці індивідуальних проєктів підприємців.
    Місто приєднане до державного інфо-сервісу Start Business Challenge, який містить бізнес-кейси із покроковими інструкціями для започаткування власної справи.
    Громадська спілка «Ірпінська агенція розвитку» активно приймає участь в питаннях інформаційної підтримки з питань розвитку малого та середнього підприємництва.

Туристичний потенціал

Приірпіння цікаве своїми культурними традиціями та історичними місцями. У 2011 році створено Ірпінський інформаційно-туристичний центр, розроблено туристичні маршрути. Одна з популярних екскурсій – до Будинку творчості письменників України. Це своєрідне паломництво до муз, знайомство з творцями української літератури та легендами, що тісно пов’язані з їхніми іменами.

  • місто парків

    Гості Ірпеня можуть також прогулятися оновленими парками міста: парком імені Правика та парком «Дубки», «Центральним» та парком дерев’яних скульптур «Покровський», парком Письменників. Щонеділі організовуються мистецькі акції та рухливі змагання для дітей

  • велосипедна столиця України

    Створено велосипедну доріжку довжиною 5,3 км, що з’єднує ірпінь з Києвом. велосипедні туристичні маршрути вулицями і парками Ірпеня, лісу, місцями історичної слави .Активну участь у розвитку велосипедної інфраструктури, спорту та туризму бере не лише міська рада, а і місцевий бізнес. підписано відкритий меморандум про співпрацю між Ірпінською міською радою, товариством “Відважних”, компанією “Екософт” та “Планета Пластик”. розроблено концепцію “Велосипедне коло Київщини”. Концепцією передбачено будівництво кільцевого велосипедного маршруту через міста Київської області загальною довжиною близько 270 кілометрів.

Відповідно до розрахунків експертів з Інвестиційної ради Ірпеня, для відновлення міста-героя Ірпінь до того стану, в якому він був до 24 лютого, потрібен 1 млрд доларів.

АДМІНІСТРАТИВНА ІНФРАСТРУКТУРАвтрачено робочих місць 3 475 із 4 844

    урядові та адміністративні будівлі 15 із 27
    поштове відділення
    відділення поліції

Житлові будинки

    4 195 будинків
    3018 господарські споруди
    323 таунхаузи та дуплекси
    612 багатоквартирні будинки
    1474 гаражі та паркінги

17,7 млрд грн Загальна кількість збитківВсього мешканців залишилось без житла 84 288 людей.

зруйновано 53% всіх соціальних обʼєктів міста

    253 комерція
    54 заклади освіти
    94 будівлі загального призначення
    63 готелі
    26 закладів охорони здоров'я
    16 закладів культури та релігії
    38 офіси та конференц-центри
    9 закладів спорту

інфраструктура

    7 будівель комунального господарства
    3 Енергетика
    5 опалення
    1 автодорожній міст
Illustration

Ірпінська громада потребує вашої допомоги та підтримки у відновленні

Маркушин Олександр Григорович

міський голова

ten.rku%40kvm_nipri

Illustration