13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

13-14 ЛИСТОПАДА 2024 | ПОЛЬЩА | ВАРШАВА | EXPO XXI 

УКРАЇНА ВПРОВАДЖУЄ ВСІ НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ЗАЛУЧЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЕКОНОМІКУ, - ЮЛІЯ СВИРИДЕНКО

УКРАЇНА ВПРОВАДЖУЄ ВСІ НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ЗАЛУЧЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЕКОНОМІКУ, - ЮЛІЯ СВИРИДЕНКО

Державне стимулювання інвесторів, доступ до проектного фінансування, страхування ризиків та кредитні гарантії, пріоритетні сектори для інвестицій і спільних проектів з українськими компаніями, а також участь фінського бізнесу у відновленні України.

Такі питання обговорили під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Міністром зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндської Республіки Вілле Тавіо. Участь у заході також взяли заступники Міністра Тарас Качка, Володимир Кузьо, Олексій Соболев, Надзвичайний та Повноважний Посол Фінляндії в Україні Яакко Лехтовірта, представники фінського бізнесу.

«Уряд високо цінує готовність Фінляндії допомагати Україні у її відновленні, зокрема, інвестувати у енергетичний сектор, оцінити шкоду, завдану навколишньому середовищу, посилити захист кордону та критичної інфраструктури, а також забезпечити медичне лікування українських військових. Наразі допомога від Фінляндії сягнула майже 2 млрд євро, Уряди обох країн готові і надалі зміцнювати економічні зв’язки та сприяти розвитку бізнес-партнерства. Зі свого боку, Україна має низку інструментів стимулювання інвестицій та ініціатив з підтримки розвитку приватного сектору», - зазначила Юлія Свириденко.

Так, на 2024 рік Уряд запропонував кілька програм підтримки інвестицій. Серед іншого – пакет заохочень для резидентів Індустріальних парків України та інвесторів зі значними інвестиціями від 12 млн євро – пільгове оподаткування, компенсація витрат на інфраструктуру та приєднання до електричних мереж, звільнення від сплати мита на нове обладнання тощо. Крім того, запровадження Pillar II у межах Ukraine Facility допоможе отримати доступ до проектного фінансування на суму в 9 млрд євро протягом наступних чотирьох років шляхом надання гарантій МФО.

«Інвестиційні можливості України в найближчі 10 років становлять понад $292 млрд. Наразі ми визначили сектори для інвестицій, які можуть зацікавити фінські компанії – це енергетика, транспорт і логістика, агропереробний комплекс, критичні матеріали, зелена сталь, цифрові трансформації, включаючи ІТ та комунікації. Ми впевнені, що великим фінським компаніям буде цікаво ознайомитись з інвестиційними можливостями в Україні», - відзначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр додала, що в Україні є можливості страхування від воєнних ризиків, в тому числі через експортно-кредитні агентства інших країн. Зокрема, Уряд Фінляндії вже готовий компенсувати через національне ЕКА Finnvera кредитний ризик у розмірі до 50 млн євро шляхом надання експортних кредитних гарантій для сприяння експорту та інвестиціям в Україну. Українська сторона висловила сподівання, майбутні спільні проекти будуть реалізовані у 2025-2026 роках за принципами інвестування державного сектору.

Також було відзначено інвестиції Finnfund в Україну через Horizon Capital Growth Fund IV. Уряд зацікавлений у подальшій активній співпраці в рамках Finnpartnership – підтримці бізнес-партнерства та збільшенні інтересу фінських компаній до співпраці з українськими партнерами.

Крім того, фінська торгова палата EastCham Finland прийняла рішення незабаром відкрити офіс у Києві у співпраці з Конфедерацією фінської промисловості для просування проектів відновлення та надання доступу фінським компаніям на український ринок.

Українська сторона також запросила фінських колег на Ukraine Recovery Conference 2024, яка відбудеться у червні в Берліні і стане дієвим майданчиком для консолідації підтримки України.

Джерело