ПРОЄКТИ, які БУДУТЬ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА REBUILD UKRAINE 2023

Illustration
    ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Тростянецька міська лікарня

На території лікарні відсутнє повноцінне відділення реабілітації. Війна в Україні, велика кількість поранених та травмованих військовослужбовців, страждання та страх цивільного населення країни, високий рівень травматизму, в т.ч. дитячого, ріст показників захворюваності на інсульти та інфаркти, враження органів та систем коронавірусною інфекцією різко збільшили попит населення на реабілітаційні медичні послуги та вимагають проведення термінових заходів щодо створення відділення реабілітації.
Мета проєкту: проведення медичної, психологічної та соціальної реабілітації військових та членів їх сімей, пересічних громадян, які постраждали від військових дій.

Оціночна вартість: 5 034 169 $

  • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
    ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Тростянецький центр первинної медичної допомоги

Мета даного проекту полягає в проведенні реконструкції нежитлової будівлі з метою створення належних медичних умов для Центру первинної медичної допомоги у Тростянецькій громаді.

Соціальна значимість полягає у тому, що існуюча будівля Центру первинної медичної допомоги не відповідає сучасним стандартам та не дозволяє надавати якісну медичну допомогу та лікувати пацієнтів в повному обсязі. Оновлення цього медичного закладу є нагальною необхідністю з метою забезпечення належного рівня охорони здоров'я для мешканців громади Тростянецької.

Оціночна вартість: 1 100 000 $

  • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
    ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Капітальний ремонт та термомодернізаці закладу загальної освіти у селі Солдатське

Метою даного проекту є комплексне відновлення і термомодернізація зруйнованої будівлі закладу загальної освіти у селі Солдатське, а також виконання внутрішніх робіт та благоустрій території навколо школи.
Соціальне значення цього проекту надзвичайно важливе, оскільки він спрямований на забезпечення безпечного та комфортного навчання для 80 учнів закладу освіти, що постраждав через бомбардування російською армією. Відновлення шкільної будівлі допоможе відновити освітній процес і створити зручні умови для здобуття освіти дітьми.

Оціночна вартість: 594 000 $

  • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
    ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Реконструкція очисних споруд у місті Тростянець

Метою даного проекту є проведення повної реконструкції центральних очисних споруд, споруджених ще в 70-х роках минулого століття, і збільшення їх продуктивності до 2000 кубічних метрів.

Соціальне значення цього проекту: реконструкція очисних споруд допоможе покращити якість водовідведення для мешканців громади. Це важливо для забезпечення життєвих потреб і здоров'я громадян. Реконструкція сприятиме покращенню стану навколишнього середовища та збереженню водних ресурсів. Це допоможе зменшити забруднення навколишнього середовища та підвищити ступінь стійкості до змін клімату.

Нарешті, цей проект також має соціальне значення через створення робочих місць під час реконструкції та підтримки інфраструктури, що впливає на розвиток громади.

Оціночна вартість: 3 800 000 $

  • Об'єкти комунальної інфраструктури

Illustration
    ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Реконструкція їдальні-кафе під освітньо-культурний центр

Метою цього проекту є завершення будівництва та оснащення приміщень освітнього центру, що має на меті - підтримку бізнесу, залучення інвестицій, розвитку молодіжного руху та розвитку території.

Соціальне значення полягає у створенні платформи для розвитку малого та середнього бізнесу, що сприяє створенню нових робочих місць та економічному зростанню в регіоні. Освітній центр також буде важливим ресурсом для приваблення інвестицій і підтримки нових проектів, що може сприяти розвитку інфраструктури та створенню нових можливостей для громади.

Оціночна вартість: 1 300 000 $

  • Об'єкти соціальної інфраструктури

Illustration
    ПРОЄКТ МАЄ ІНВЕСТИЦІЙНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ

Створення багатофункціонального центру дозвілля шляхом ревіталізації міської котельні

Метою цього проекту є створення багатофункціонального дозвіллєвого центру з широким спектром послуг, таких як великий універсальний зал, коворкінг-центр, лаунж-зони, переговорні та Skype-кімнати, а також приміщення для позакласної та неформальної освіти.

Соціальне значення цього проекту полягає у створеннв інфраструктури для розвитку бізнесу та підприємництва в громаді через надання коворкінг-просторів та переговорних кімнат. Крім цього, цей центр стане місцем для соціальних зустрічей, заходів та розваг для мешканців громади, сприяючи їхньому дозвіллю та культурному розвитку.

Оціночна вартість: 464 900 $

  • Об'єкти соціальної інфраструктури

ПРІОРИТЕТИ міжнародного співробітництва

Illustration
    Співпраця з іншими містами або міжнародними організаціями для обміну досвідом у сферах міського планування, управління відходами, транспорту
    Зміцнення культурних зв'язків з містами-побратимами або партнерами для обміну мистецтвом, культурними подіями та виставками
    Привертання інвестицій з-за кордону для розвитку місцевої інфраструктури та бізнес-проєктів

Географічні особливості

Illustration
  • Загальна площа - 78866 ГАСумська область

    Склад громади:місто: ТростянецьСела: Боголюбове, Лучка, Мащанка, Кам’янка, Кам’янецьке, Люджа, Криничне, Лісне, Машкове, Солдатське, Крамчанка, Ницаха, Новоукраїнка, Дернове, Рябівка, Білка, Вишневе, Грузьке, Микитівка, Новоселівка, Олексено, Хвощова, Печини, Савелове, Мартинівка, Артемо-Растівка, Золотарівка, Семереньки, Поляне, Станова, Тучне, Овадівка, Буймер, Скрягівка, Зубівка, Виноградне, Братське

● Місто Тростянець знаходиться на півдні Сумської області в 60 км від обласного центру м. Суми● Межує з наступними областями України - Харківська, Чернігівська, Полтавська● Є автодорога державного значення Н12 Суми-Полтава та залізнична магістраль Ворожба - Суми - Харків● Залізнична станція Смородине є одним зі значних залізничних вузлів Сумської області ● Відстань автомобільними шляхами від м. Тростянець до м. Київ: 364 км

Illustration

Клімат. Рельєф

помірний. лісостепова зона, долинно-балочний та яро-балочний, полого-хвилястий характер поверхні.

Illustration

Ресурси

поклади глини, річкового піску, значні запаси мінеральних вод. Ґрунти мало- та середньогумусні чорноземи, суглинки та супісчані ґрунти різних типів.

Земельні ресурси та інвестиційний потенціал

Тростянець дійсно налаштований на ефективний розвиток, зміни і перетворення та планує своє майбутнє через стратегічні підходи.

  • 1 082

    об’єкта нерухомості 

    загальною площею близько 350 тис. кв. м. Станом на 01.12.2021 року перебуває в орендному користуванні 7 981 кв. м (99 договорів), з них 42 договори укладено з бюджетними установами з питань управління земельними ресурсами.

  • Громада входить до Європейської ініціативи "Угода Мерів". Розроблений План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2030 року, схвалений Європейською Комісією.

  • У громаді наявна стратегія розвитку до 2030р.

Особливого значення набуває саме раціональне управління земельними ресурсами громади, оскільки саме від надходжень від сплати за землю користувачами залежить рівень благоустрою та утримання комунального господарства. Всі земельні питання вирішуються тільки на пленарних засіданнях сесій міської ради.

27 846 мешканців громади

СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ ГРОМАДИ

  • Створення сучасного і життєздатного міста, яке приваблює жителів та інвесторів

  • Створення стабільної економічної бази міста, розвиток малого та середнього підприємництва

  • Покращення інфраструктури та комунікаційної мережі міста

  • Забезпечення доступної освіти та охорони здоров'я для всіх мешканців

кількість об’єктів соціальної інфраструктури на території громади 

Освіта21

Культура 23

Спортивне виховання2

Медицина27

Адміністративні будівлі38

впровадження стратегічних проєктів

Illustration

Тростянецька міська лікарня

Партнери: NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation)
Капітальний ремонт (термомодернізація) комунального некомерційного підприємства «Тростянецька міська лікарня».
МЕТА ПРОЕКТУ: термомодернізація будівлі стаціонарного корпусу Тростянецької міської лікарні шляхом впровадження сучасних енергозберігаючих та енергоефективних технологій.

Illustration

Сучасна їдальня - запорука здорового харчування

Партнери: Посольство Федеративної республіки Німеччина в УкраїнаПРОЕКТИ: «Сучасна їдальня - запорука здорового харчування» та «Комфортна шкільна їдальня - шлях до здоров'я дітей»
МЕТА ПРОЕКТУ: Приведення матеріально-технічної бази шкільних їдалень Закладу загальної освіти №3 та Камянського загальноосвітньої школи у відповідність до сучасних санітарно-гігієнічних вимог організації харчування учнів згідно з ДСанПін 5.5.2.008-01.

Illustration

Центр громадської безпеки

Партнери: МФ "Відродження" (Open Society Foundations)
МЕТА ПРОЕКТУ: Створення центру громадської безпеки для залучення громади до виявлення і вирішення проблем безпеки у громаді та попередженя протиправної діяльності.

Illustration

Облаштування дитячого майданчика для дітей з обмеженими можливостями

Партнери: Програма розвитку ООН (UNDP)
МЕТА ПРОЕКТУ: Встановлення першого на Сумщині інклюзивного дитячого майданчику у міському парку ім. П.І.Чайковського для отримання рівного доступу до якісного відпочинку.

Illustration

11 х 11 чемпіонів. Футбол заради розвитку молоді та регіонів

Партнери: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)
МЕТА ПРОЕКТУ: матеріально-технічна підтримка аматорських футбольних клубів, дитячо-юнацьких спортивних закладів та популяризація аматорського футболу.

Illustration

Польський досвід у галузі професійно-технічної освіти: Уроки для України

Партнери: Україно-Польська молодіжна рада – у рамках Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю.
МЕТА ПРОЕКТУ: налагодження контактів соціального партнерства між молоддю України та Польщі; зміцнення міжнародних та міжкультурних зав’язків; розширення кругозору молоді з акцентом на демократичні цінності, громадянське суспільство й права людини.

Illustration

Культурно-історична спадщина – як основа розвитку сталих дружніх українсько-литовських відносин

Партнери: Україно-Литовська молодіжна рада — у рамках Угоди між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про Раду обмінів молоддю України та Литви.
МЕТА ПРОЕКТУ: налагодження тісних дружніх стосунків з містом-партнером, для спільної роботи у напрямі розвитку історичних надбань, для збереження та популяризації спільної історичної спадщини, для пошуку шляхів спільного розвитку і інтеграції національної культури на території країни-партнера.

Illustration

Культурний карантин або бібліотека як багатофункціональна платформа обєднання та згуртованості громади

Партнери: HOUSE OF EUROPE
МЕТА ПРОЕКТУ: Диджиталізація послуг та перетворення бібліотеки у багатофункціональну платформу для розширення й підтримки цільової аудиторії в умовах карантину та після зняття обмежень, шляхом оснащення закладу сучасним обладнанням.

напрямки розвитку місцевої економіки

Illustration
  • Створення сприятливого клімату для розвитку нових підприємств

  • Надання фінансової підтримки та консультацій малим бізнесам

  • Організація бізнес-інкубаторів

  • Збільшення підтримки сільських господарств та фермерських господарств

найбільші підприємства громади

Пріоритетними для розвитку є харчова та переробна промисловість. Економічну діяльність на території громади здійснюють 16 промислових та 28 сільськогосподарських підприємств, найбільшими із них є:

Illustration

ПрАТ «Монделіс Україна»

Illustration

ТОВ «Якобс Дау Егбертс Україна»

Illustration

ТОВ “ТД Ельдорадо”

Illustration

ДП "Тростянецький лісгосп"

потужний Туристичний потенціал

  • 9

    об’єктів національної спадщини

Городище і два селища средньовіччя, Круглий двір, головний будинок садиби Л.Є. Кеніга, Грот Німф, «Біла» Благовіщенська церква, Вознесенська церква. Головною окрасою і найстарішою спорудою міста вважається Круглий двір - це унікальна пам’ятка архітектури XVIII ст. Щорічно Круглий двір приймає до 30 тис. туристів з усього світу в рамках міжнародних фестивальних заходів:

    Фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття»
    Міжнародний фестиваль класичної музики «Чайковський-fest»
    молодіжний рок-фестиваль «Схід-рок»
    дебютний фестиваль «Битва на річці Ворскла 1399 року»

24 лютого 2022 року місто було атаковано та окуповано російськими військами. Тростянець знаходився в окупації протягом 30 днів та був звільнений українськими військами 26 березня 2022 року. попередня оцінка выдбудови пошкоджених будівель перевищують $ 104 млн.

руйнування соціальної інфраструктури

Залізничний вокзал та площа 40-ї Армії

Під час російської окупації та ворожих обстрілів, значних пошкоджень зазнав залізничний вокзал, а прилегла площа 40-ї Армії була повністю зруйнована. Окрім цього, будівлі, що знаходяться поблизу Площі, наземні та підземні комунікації також зазнали значних пошкоджень.

Житлові будинки

Знищено:

    12 житлових будинків
    51 житловий будинок пошкоджено на 60%
    5 багатоквартирних будинків з 120 квартирами повністю зруйновано

Пошкоджено:

    800 житлових будинків
    250 квартир

Краснотростянецька лісодослідна станція

пам’ятка архітектури ХІХ століття. Будівля лісодослідної станції зазнала значних руйнувань в результаті ворожих обстрілів під час визволення міста Тростянець. Внаслідок чого, багато важливої наукової літератури щодо дослідження природного фонду Тростянеччини було знищено.

Державне підприємство "Тростянецький лісгосп"

Руйнування фельдшерсько-акушерського пункту

Тростянецька міська лікарня

Тростянецька міська лікарня – справжнє серце міста. перший заклад в Україні, який у 2017 році в результаті реформи децентралізації перейшов із системи управління МОЗ України до Тростянецької міської ради. Протягом 2018-2021 років у лікарні проведено масштабну реконструкцію.

Бібліотека - філія у селі Солдатське

Стадіон ім. Куца

Комерційна сфера

ПрАТ «Монделіс Україна»

пошкоджено одне з основних бюджетоутворюючих підприємств громади. на підприємстві працює близько 2 тисяч осіб. За останні 20 років підприємство інвестувало понад 200 мільйонів доларів США у його розбудову.

25 об’єктів бізнес-інфраструктури громади було повністю зруйновано та 29 зазнало пошкоджень

Illustration

Тростянецька громада потребує вашої допомоги та підтримки у відновленні

Бова Юрій Анатолійович

Міський голова

ТЕЛЕФОН: +380545851380au.vog.adaraksim-stenaytsort%40liamУкраїна, м. Тростянець, Сумська область, вул. Миру, 6