Розширюємо напрямки енергетичного партнерства з акцентом на «зелене» відновлення та відбудову енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко та Віце-канцлер ФРН, Федеральний міністр економіки й захисту клімату Німеччини Роберт Габек підписали у Києві спільну Заяву про наміри, яка розширює напрямки Німецько-Українського енергетичного партнерства з акцентом на "зелене" відновлення та відбудову енергетики України.

“Німеччина є справжнім великим другом України, і сьогодні ми поглиблюємо наше партнерство, відкриваючи широкі можливості для співробітництва, для відновлення та відбудови енергетичного сектору. Це співпраця на рівні не тільки урядів, але і бізнесів. Дуже важливо, що німецькі компанії зацікавлені в інвестиціях і реалізації енергетичних проектів в Україні. Я впевнений, що результатом цієї співпраці буде українська стійка і незалежна енергосистема і створення в Україні великого енергетичного хабу для всієї Європи”, - сказав Герман Галущенко.

Роберт Габек висловив захоплення тим, як Україні вдалося втримати енергетичну систему в умовах безпрецедентних російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури цієї зими. Він підтвердив цілковиту підтримку Німеччиною українського народу в ці складні часи та побажав якнайшвидшої перемоги у війні.

«Вражає те, як українці протистояли атакам на енергосистему, як протягом дуже короткого часу після жорстоких руйнувань вони знову і знову відновлювали енергопостачання. Виражаю свою глибоку повагу. Німеччина буде підтримувати Україну в забезпеченні енергопостачання там, де це можливо. З цією метою ми розширили наше енергетичне партнерство, включивши в нього управління кризами та стійкість. З одного боку, це стосується підтримки у відновленні функціонування енергетичної інфраструктури у надзвичайних ситуаціях. З іншого - у центрі уваги стоїть середньострокова та довгострокова перспектива відновлення енергетичної системи України. Сонячна енергія, енергія вітру та біомаса повинні відігравати тут важливу роль для зменшення викидів вуглекислого газу та посилення безпеки», - зазначив Роберт Габек.

У підписаному документі сторони домовилися про розширення Партнерства у таких напрямках, як відновлення енергетичної інфраструктури, сприяння підвищенню стабільної стійкості енергетичного сектору та розширеному використанню відновлюваних джерел енергії, включаючи вітер, сонце, біомасу, гідроенергію та "зелений" водень.

Також Партнерство передбачає співробітництво у сфері енергозбереження через енергоефективність; декарбонізацію та скорочення викидів вуглекислого газу з метою прискорення переходу до чистої енергії, а також підтримку структурних змін у вугільних регіонах України, зокрема реалізацію проєктів справедливого переходу та зелених проектів у цих регіонах.

Герман Галущенко подякував Німеччині за підтримку енергетичного сектору України і готовність допомагати з відновленням за найсучаснішими зеленими енергоефективними технологіями.