Ремонтна кампанія в енергетиці: до системи додано 1, 6 ГВт потужності

У межах масштабної ремонтної кампанії в енергетиці до енергосистеми вже додані 1,6 ГВт.
Про це зазначив міністр енергетики Герман Галущенко під час зустрічі з послами G7+.
Досягнути цього показника вдалося завдяки модернізації блоків теплової та гідрогенерації. Ще 100 МВт буде додано найближчим часом.
Герман Галущенко звернув увагу партнерів на те, що Україну очікує досить складний осінньо-зимовий період 2023/2024, адже з 10 жовтня минулого року об’єкти української енергетичної інфраструктури стали однією з головних цілей російських атак і зазнали понад 300 влучань.

«Близько 50% усієї енергосистеми, включно з об’єктами генерації і передачі, було втрачено через російські атаки. На жаль, деякі об’єкти зруйновані та не підлягають ремонту. Ми втратили приблизно 50% генеруючих потужностей, які були доступні до повномасштабної агресії», - зазначив очільник Міненерго.

Зокрема втрачено 44% потужностей атомної генерації, 60% - теплової, понад 70% вітрових і близько 20% сонячних потужностей. Найбільша в Європі атомна електростанція – ЗАЕС, потужність якої становить 6 ГВт, досі окупована росіянами, нагадав міністр.

Розуміючи виклики, енергетики провели наймасштабнішу за всю історію незалежності ремонтну кампанію на енергооб’єктах.

«Уже відремонтовано 8 атомних енергоблоків. У ремонті – ще один блок на 1000 МВт. Протягом ОЗП всі дев’ять блоків підконтрольних Україні АЕС будуть працювати на повну потужність. Атомна генерація буде нести основне навантаження», - зазначив міністр.

Також тривають роботи на об’єктах теплової та гідрогенерації.