Герман Галущенко обговорив з німецьким бізнесом відбудову українського енергосектору

У межах Третього Німецько-Українського енергетичного дня у Берліні міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з представниками німецького бізнесу. Участь у зустрічі взяли, зокрема, представники компаній NOTUS energy, German Eastern Business Association (OA), Siemens Energy LLC, SCHNEIDER GROUP, ANDRITZ HYDRO, Uniper SE, 50 Hertz та інші.

«Ми дякуємо уряду Німеччини і німецьким приватним компаніям за внесок у відбудову української енергетики. Надане вами енергетичне обладнання допомагає ремонтувати постраждалі від ворожих атак об’єкти енергетики та повертати світло і тепло у домівки українських споживачів», - наголосив міністр.

Герман Галущенко відзначив, що ефективним інструментом надання допомоги є Фонд енергетичної підтримки України. Внески до нього можуть робити не тільки держави, але й приватні компанії та організації. За кошти, акумульовані у Фонді, здійснюються закупівлі обладнання і устаткування для потреб українських енергокомпаній.

Міністр також окреслив ключові напрямки співпраці з німецькою стороною у процесі відновлення і відбудови українського енергетичного сектору. Він наголосив, що відновлення відбуватиметься з огляду на цілі, визначені в Енергетичній стратегії України до 2050 року, та базуватиметься на розвитку галузей відновлюваної і атомної енергетики з акцентом на децентралізацію генерації.

Герман Галущенко підкреслив необхідність починати підготовку проєктів співпраці у відповідних галузях уже сьогодні, аби почати їх реалізацію, як тільки дозволить безпекова ситуація.