Денис Шмигаль: Пришвидшуємо енергетичне відновлення, аби створити міцну, менш вразливу до ворога систему

Уряд спростив процедури зі встановлення мобільних генеруючих газотурбінних установок та супутньої інфраструктури. Також знято бюрократичні перепони для проведення повітряних ліній електропередачі та підстанцій. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, це пришвидшить енергетичне відновлення і створить міцну, менш вразливу до ворога систему.«Один зі способів захисту енергооб’єктів від ворожих атак — децентралізація генерації. Її мобільність — запорука безпеки. російські терористи атакуватимуть насамперед статичні великі електростанції, а пересувні невеликі об’єкти буде складніше вразити», — відзначив Глава Уряду.
Прем’єр-міністр додав, що в межах підготовки до опалювального сезону йде відновлення всієї енергетики: генерації, мереж розподілу, теплоелектростанцій, ТЕЦ, котелень. До грудня планується додати в енергосистему 2,9 ГВт потужності.Крім того, повністю або частково відновлені понад 750 медзакладів у різних куточках України. Найбільше в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській областях, на Харківщині та на Чернігівщині.
«Ворог знищує українські лікарні, але ми будемо їх відновлювати. Мета — не просто повернути те, що було, а зробити у медицині якісний крок вперед після нашої перемоги», — наголосив Денис Шмигаль.
Очільник Уряду наголосив на ще одному пріоритеті відновлення — транспортній системі. Він зазначив, що поблизу Бородянки відновлено стратегічно важливий міст через річку Здвиж, що є частиною великого шляху до кордону з Польщею. За словами Прем’єр-міністра, це вже третій капітально відбудований мостовий об’єкт на Київщині.