Інвестиції в Україну – це інвестиції в європейську енергетичну безпеку та стійкість

Повторення ситуації, коли одна держава стає монополістом на ринку і використовує енергію як зброю проти інших країн, є неприпустимою.
На цьому наголосив заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков під час дискусії «Формування майбутнього: що нам потрібно зробити, щоб відновити енергетичний сектор України?», організованої аналітичним центром CEPS.
Він зауважив, що за рахунок коштів від продажу вуглеводнів на європейських енергетичних ринках росія роками фінансує свою військову машину та продовжує сьогодні агресію проти України.

«Ми маємо знайти нові рішення для забезпечення енергетичної безпеки на континенті, які будуть відповідати, зокрема, глобальним кліматичним цілям. У цьому контексті інвестиції в Україну - це інвестиції в енергетичну безпеку та стійкість», - зазначив Ярослав Демченков.

Заступник міністра підкреслив, що Україна не тільки політично інтегрується в Європу, але й планує відбудовувати свою енергетичну систему на принципах декарбонізації і децентралізації, аби стати європейським хабом зеленої енергетики. Відповідні цілі визначені в Енергетичній стратегії України до 2050 року, яка була представлена міністром енергетики України Германом Галущенком.

Для їх досягнення Україна розвиватиме відновлювані джерела енергії, зокрема вітрову офшорну генерацію, вироблятиме зелений водень та біометан, а також впроваджуватиме технології малих модульних реакторів і розширюватиме потужності накопичувачів енергії.