Держенергонагляд продовжує оцінювання готовності теплових господарств до роботи взимку

Україна посилено готується до опалювального періоду 2023/2024 років (ОП). Наразі триває масштабна ремонтна кампанія на енергетичних об’єктах. За координації Міненерго, в областях відновлюються об’єкти та мережі енергетичної інфраструктури, пошкоджені ворожими атаками. Теплопостачальні організації та влада всіх рівнів активно готують теплові господарства до роботи взимку та вживають усіх можливих заходів, які дозволять забезпечити стабільне проходження ОП.

Держенергонагляд в межах компетенції оцінює готовність енергетичних господарств у сфері теплопостачання до роботи в холодну пору року. Зокрема, суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, а також соціально важливих споживачів (заклади охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти), що користуються системами централізованого теплопостачання. Йдеться про виконання планів організаційно-технічних заходів з підготовки, дотримання належного технічного стану теплових, тепловикористальних установок та мереж, організації їх експлуатації, проведення гідравлічних випробувань теплових мереж на щільність і міцність.

Наразі фахівці територіальних органів Держенергонагляду, за зверненнями суб’єктів господарювання, оцінили стан готовності до роботи в ОП 4 457 енергетичних об’єктів, а саме: 1 115 джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами та 3 342 системи теплоспоживання споживачів теплової енергії, зокрема, соціально важливих. За результатами оглядів зафіксовано 5 100 зауважень щодо порушень вимог чинних норм і правил у сфері теплопостачання.

Керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації з переліком невідкладних заходів, виконання яких знаходиться на контролі у територіальних органів Держенергонагляду.

Також, за результатами моніторингу відомства, теплогенеруючими, теплотранспортуючими та теплопостачальними організаціями на сьогодні проведено гідравлічні випробування на 10,69 тис. км теплових мереж. Водночас соціально важливими споживачами теплової енергії гідропневматичне промивання систем опалення проведено на 6 434 об’єктах і гідравлічне випробування систем опалення на щільність та міцність – на 6 492 об’єктах.

Зазначимо, що такі моніторинги є невіддільним та важливим етапом підготовки до ОП. Рекомендації Держенергонагляду дають можливість суб’єктам господарювання побудувати чіткий план дій з виконання підготовчих заходів. А також планувати залучення на ці потреби фінансових ресурсів, серед іншого – бюджетних.