Своєї культури не мають – чужу нищать.

Своєї культури не мають – чужу нищать.

Своєї культури не мають – чужу нищать. З палаючого музею Українці витягували картини Марії Приймаченко, а музей згорів, як і все, до чого доторкнулися росіяни.

Команда Rebuild Ukraine відвідала Іванківську селищну громаду, яка одна із перших опинилась в окупації російських військ з початку повномасштабної агресії. Саме через неї понад місяць невпинно рухалися колони ворожої техніки.

В найбільшій громаді у Київській області понад 50 населених пунктів зазнало руйнувань – пошкоджено 2700 об’єктів: будинки, школи, дитячі садочки, лікарні та амбулаторії, музеї, будинки культури та бібліотеки.

Першочергово, своїми силами, громада відновила об’єкти критичної інфраструктури, зокрема 12 мостів, адже це основне сполучення між багатьма населеними пунктами громади та сполучення з Києвом, це прискорило ліквідацію гуманітарних наслідків окупації. Наразі співпрацюють з ЮНИСЕФ, Червоним Хрестом, а також з урядом Швеції.

Громада має історико-культурну спадщину і туристи, прямуючи до Чорнобиля зупиняються в місцевих готелях, відвідують музей.

Іванківська Громада візьме участь у Recovery Forum Ukraine 2022, а організатори форуму, команда Rebuild Ukraine, наддадуть необхідну організаційну, інформаційно-аналітичну допомогу для прискорення залучення фінансування на відбудову та розвиток громади.