Illustration

Охтирська міська територіальна громада

учасник форуму Recovery Forum Ukraine 2022

Матеріали виступу

аналітичний звіт

Illustration

презентація громади

Illustration

інформаційна візитка громади

відео про громаду

козацька громада, яка пишається своїми храмами та чудодійною іконою божої матері. займає чільне місце в нафтогазовидобувній галузі України

звернення голови громади Кузьменка Павла до учасників форуму

Промисловий та рекреаційний потенціал Сумщіни

Illustration
  • Загальна площа - 82,32 км²

  • Кількість населення – 47 569 людей

До складу Охтирської міської громади входять 11 населених пункти, 1 місто та 10 сіл. У Охтирки є географічна особливість. Вона знаходиться на лівому березі річки Ворскли, в межах лісостепової природної зони, у центрі трикутника з трьох обласних центрів — Сум, Харкова та Полтави.

  • Illustration

    Охтирка відома як найбільший центр нафто- та газодобувної промисловості України

    Основу промислового комплексу громади становлять підприємства цієї галузі, а також галузі з виробництва й розподілення електроенергії. На 2021 рік Нафтогазовидобувне управління «Охтирканафтогаз» забезпечувало 50% видобутку нафти і 6% видобутку газу в Україні. Основними родовищами з видобутку нафти і нафтового газу є Анастасівське, Бугруватівське, Коржівське і Південно-Панасівське. Видобуток нафти здійснюють фонтанним (60 свердловин), газліфтним (52 свердловини) способами; крім того, в 139 свердловинах працюють штангові глибинні насоси, в 11 свердловинах — електровідцентрові насоси.

  • Illustration

    Промислово-виробнича інфраструктура

    На території громади розташовані та функціонують промислові підприємства: НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Брокенергія», ПрАТ «Охтирський пивоварний завод», філія «Охтирський сиркомбінат» ПП «Рось», ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», ПрАТ «Охтирський м’ясокомбінат», ПАТ «Охтирська швейна фабрика» тощо..

  • Illustration

    охтирка туристична

    Сумська область вважається однією з найбільш екологічно чистих в Україні. Тутешні соснові ліси ніби спеціально створені для екотуризму. Містом прокладено багато екскурсійних маршрутів різноманітної тематики: козаччина, промисловість, економіка, духовенство, скіфська доба.Головний храм Охтирки і візитна картка міста, зведений на місці, де священик Данило Полянський в 1739 р. знайшов чудодійну ікону Охтирської Божої Матері.

30 днів територію обстрілювали з важкої артилерії та скидали бомби на житлові квартали громади. Охтирка прийняла на себе величезний удар російської армії та дивом, точніше, титанічними зусиллями українських захисників, вистояла. Окупанти не взяли місто й не пройшли крізь нього далі. Втім як околиця, так і центр міста зазначали значних руйнувань від авіаударів.

руйнування соціальної інфраструктури

повністю зруйнована Охтирська міська рада

Житлові будинки

В Охтирці зареєстровано майже 2000 пошкоджених приватних домоволодінь і квартир

заклади освіти

Заклади дошкільної освіти міста також зазнали руйнації: дитсадки «Сонечко», «Росинка»», «Казка», «Теремок», центр розвитку дитини «Калинка» та ясла-садок «Орлятко».

Охтирський краєзнавчий музей

Тут зберігалося майже 10 тисяч експонатів. Це особисті речі та роботи уродженців краю, що здобули міжнародне визнання: серед яких Павло Грабовський, Іван Багряний та Остап Вишня.

Народний дім

Осередок культурного та освітнього життя міста Охтирка від початку ХХ століття. Побудували його в період із 1911 по 1914 роки та приурочили до 50-ї річниці скасування кріпацтва в Російській імперії. Упродовж десятків років він гуртував навколо себе містян і був осередком творчої свободи, завдяки якій колись і з’явився Народний дім.

Промислова та Комерційна сфера

повністю зруйнована Охтирська ТЕЦ

Це єдиний об’єкт, який надавав централізоване теплопостачання - близько 20 000 мешканців користувалися послугою ТЕЦ. зруйновані водогони, центральний каналізаційний колектор, були руйнування багатьох газогонів.

торговий центр «Універмаг»

    пошкоджено 3 сільськогосподарські підприємства
    пошкоджено 8 промислових підприємств
Illustration

Охтирська громада потребує вашої допомоги та підтримки у відновленні

Кузьменко Павло Петрович

міський голова

ten.rku%40adaraksim.tho

Illustration

Долучайся до REBUILD UKRAINE 2023

REBUILD UKRAINE - МІЖНАРОДНА виставка| конференціяЗ ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ відбудеться у Варшаві 15-16 лютого 2023!

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ, НАПИШІТЬ НАМ!

заповніть форму для зворотнього зв'язку!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.